електрика
Окупований Крим поринув у темряву

«Цими вихідними, поки Брюссель перебував в облоговому стані, на південному сході Європи нагадав про себе конфлікт, про який багато хто волів би забути. Йдеться про конфлікт навколо Криму – чорноморського півострова, що раніше належав Україні», – так пише оглядач Die Welt.

Навесні 2014 року півострів анексувала Росія – з цим були згодні аж ніяк не всі мешканці Криму і, зрозуміло, не всі українці. «І ось цими вихідними противники «великорусскіх методів освоєння земель» голосно заявили про себе, – йдеться в статті. – Ймовірно, опори ЛЕП підірвали українські націоналісти з «Правого сектора» і кримські татари».

«Російське ТБ показало бурхливу сутичку на картопляному полі, де українські націоналісти і кримські татари побилися з солдатами української армії. «На перший погляд це видається гротеском, але підґрунтя у ситуації дуже серйозне. Кілька днів тому Петро Порошенко застерігав Захід від створення сумнівних альянсів з Владіміром Путіним – він побоюється, що зближення, яке зараз намічається між Вашингтоном, Парижем і Москвою в тіні глобального терору, «негативно позначиться на його зусиллях зі стабілізації України».

«На початку наступного року буде вирішуватися питання про продовження санкцій, а вже зараз число європейців, котрі вагаються, стрімко зростає», – продовжує журналіст. У Парижі ніхто вже не думає про Крим – головною турботою там стала «Ісламська держава». «Що більше українським націоналістам буде здаватися, ніби Європа поступилася сподіваннями України заради найшвидшого знищення ІДІЛ, тим частіше їм на думку буде спадати ідея щось підірвати, – побоюється автор статті. – Росіяни не втратять нагоди скористатися цим, і нібито заморожений конфлікт дуже швидко розмерзнеться».

Нагадаємо, 20 листопада близько 9:00 ранку невідомі пошкодили дві опори ЛЕП, що ведуть в Крим, в Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області. 22 листопада практично весь Крим залишився без електропостачання, світло відключили в Сімферополі, Севастополі, Феодосії, Керчі та Євпаторії. У зв’язку з припиненням електропостачання півострова в Криму запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Тим часом блокада АР Крим триває, активісти продовжують не допускати ремонтників до пошкоджених електроопор. Про це розповів голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов. «На даний момент учасники блокади не допускають техніку до пошкоджених опор, є домовленість про те, що енергетики можуть об’їжджати знеструмлені лінії електропередач і перевіряти їхню цілісність», – сказав він та зауважив, що бригади «Укренерго» готові почати ліквідацію наслідків підриву опор і їхню заміну, щойно буде команда з Києва. Техніка та обладнання є.

У Кремлі закликали відновити електропостачання Криму. Про це заявив прес-секретар Президента РФ Дмітрій Пєсков. «Ми поки що не маємо якоїсь інформації про те, чи вживаються якісь заходи, а головне – коли вони дадуть результат, коли електропостачання буде відновлено, хоча ми закликаємо відновити», – сказав Пєсков журналістам, відповідаючи на запитання, чи буде РФ реагувати, якщо в Україні найближчим часом не вдасться налагодити електропостачання. За словами Пєскова, «безумовно, трапляються якісь надзвичайні ситуації, але при цьому в будь-якій країні є екстрені служби, які мають можливість терміново ліквідувати наслідки тих чи інших техногенних, або рукотворних, або природних ситуацій».

Читайте: Кримчани – у паніці: в АРК вишикуються черги за паливом, хлібом і свічками

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ