Путін
Донбас вже вислизнув під економічний та політичний контроль Москви

«Учасники гучних, сердитих і з переходом до насильства цьоготижневих протестів проти розгляду парламентом можливості надання більшого самоврядування сепаратистським східним областям України не помічають одного факту, який мало хто визнає: до значної міри бунтівні регіони вже домоглися автономії, яка перевершує ту, котру передбачає запропонована реформа», – пише Ендрю Е.Крамер в The New York Times.

«Як не парадоксально, це може змінити ситуацію на краще, на думку деяких аналітиків, і навіть виявитися першим кроком до закінчення бойових дій, які вже забрали понад 6,5 тис. життів і привели українську економіку до краю прірви», – зазначає журналіст.

Опитування показують, що українці рішуче виступають проти яких би там не було поступок бунтівникам і, як наслідок, Путіну. «Є також ознаки, що проблема автономії може дестабілізувати київський уряд. До середи троє поліцейських померли від ран, отриманих під час протестних акцій, а правляча коаліція почала розсипатися: з неї вийшла одна з партій», – зазначається в статті.

«Однак бунтівні регіони вже вислизнули під контроль Москви – не лише з військової та політичної точок зору, але й з економічної: торгівля зосередилася біля східного кордону з Росією, і російський рубль став головною валютою», – повідомляє Крамер. «Сепаратисти, які затишно влаштувалися у своїх анклавах, не виявляють особливої ​​готовності тим чи іншим чином возз’єднуватися з Україною. Вони створили власні міністерства й армії, вони почали стягувати податки й платити пенсії, а бюджетникам – зарплати», – пише автор, нагадуючи, що Київ призупинив ці виплати минулого року. «Ми схиляємося до Російської Федерації», – заявила «міністр економрозвитку» самопроголошеної «Донецької народної республіки» Євгенія Самохіна.

Важка артилерія з обох боків останніми днями затихла. Це може бути відлунням широкої угоди, яка служить інтересам Путіна, кажуть аналітики. Зокрема, Іван Лозовий, голова дослідницької групи «Інститут державності і демократії» (Київ), вважає: «Путін відмовився від планів, пов’язаних з серйозними військовими діями». «Путін прагне повернути окуповані території (до складу України, – ред.), але так, щоб їхні лідери або будь-які представники увійшли в український парламент, або, як мінімум, отримали посади в місцевому уряді», – сказав політолог. Таким чином, додав він, російський президент отримає аргумент на користь скасування дошкульних для Росії економічних санкцій і висуне його перед західними урядами. Така перспектива викликає лють у бійців добровольчих батальйонів. «У тих, хто воював на фронті, є відчуття: за що ж ми боролися, якщо сепаратисти отримають своє?», – каже Лозовий.

Автор статті коментує: «За словами аналітиків, цей сумний результат обумовлений не лише військовою та економічною потужністю Росії. За рішення припинити фінансувати Схід Київ має звинувачувати не лише Москву, але й себе». Лишається незрозумілим, чи пройдуть у Раді поправки, що стосуються автономії: це вимагає кваліфікованої більшості у 300 голосів із 450, пише Крамер, додаючи, що в українському парламенті «ненависть до Путіна й Росії часто відчутна».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк не виключає, що парламент повернеться до першого читання законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

Нагадаємо, у понеділок, 31 серпня, під Верховною Радою сталися сутички між силовиками та мітингувальниками, які вимагали не ухвалювати зміни до Конституції. Після голосування біля будівлі парламенту почалися масові заворушення. За останніми даними, внаслідок зазначених сутичок понад 150 людей дістали травм різного ступеня тяжкості, три людини загинули.

Читайте: The Wall Street Journal: Путін переміг Порошенка в українському перемир’ї

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ