«Україна: Маски революції»
Посольство України в Польщі розчароване демонстрацією в ефірі польського телеканалу пропагандистської стрічки «Маски революції»

Польський телеканал TVN24 показав 21 лютого у своєму ефірі маніпулятивний фільм Поля Морейри «Україна: Маски революції». Про це йдеться у заяві Посольства України в Республіці Польща, оприлюдненій на сторінці у Facebook.

Українські дипломати розчаровані недружнім жестом, який продемонстрував неповагу до мільйонів українців. Найбільш болюче те, що цей фільм польський телеканал «приурочив» до другої річниці Революції Гідності, наголошується у повідомленні.

У посольстві звернулися до глядачів телеканалу «TVN24», яких цим фільмом ввели в оману.

«Два роки тому українці на Майдані пішли під кулі, захищаючи європейські цінності, честь і гідність народу, право обирати своє європейське майбутнє. І сьогодні вони продовжують жертвувати життям, щоб утвердити незалежність України та зупинити імперські апетити російського агресора, які загрожують демократичному світу, зокрема, Польщі», – наголосили дипломати.

Вони висловили сподівання, що польський народ, який «за роки своєї історії навчився цінувати правду і виявляти підступну брехню, дасть гідну оцінку цьому фільму, а також самому факту його показу на телеканалі TVN24».

Водночас, Посольство України очікує пояснення від редакції телеканалу TVN24, чому з безлічі об’єктивних картин про події Майдану було обрано саме цей брехливий витвір проросійської пропаганди, який ображає пам’ять про Героїв Революції Гідності.

«Просимо також в подальшому проявляти обачливість та не підігравати тим силам, які виступають не лише проти європейської України, але й проти європейської Польщі та дружніх українсько-польських відносин», – додали у посольстві.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, вперше фільм показали в ефірі французького телеканалу «Canal+» на початку лютого. Проти показу фільму протестували українська громадськість та Посольство України у Парижі. Київ звинуватив автора картини в маніпулюванні коментарями і генерації хибних уявлень.

Варто зазначити, що демонстрацією стрічки французький Canal+ не на жарт розлютив європейське бізнес-співтовариство. Після показу пропагандистського фільму про Євромайдан акції медіаконгломерату Vivendi SA, до якого і входить Groupe Canal+, різко впали.

«Маски революції» – це документальний фільм, знятий у стилі теорії змови та російської пропаганди, він дезінформує європейців про подій в Україні взимку 2013-2014 рр.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ