Польща
Польща відмовляється приймати біженців

Польща відмовляється приймати десятки тисяч прибулих до Європи біженців, аргументуючи свою позицію тим, що країна нібито вже прийняла сотні тисяч українців і готується до прийому нових. «Але насправді ця аргументація кульгає. Польща взагалі офіційно не приймає біженців. З початку війни на Донбасі польська влада відхилила тисячі клопотань українців про надання притулку. Насправді статус біженця надають лише одиницям. Більшість українців, які перебувають у країні, – це студенти, українці з польським корінням і десятки тисяч ґастарбайтерів», – йдеться в репортажі оглядача німецької газети Süddeutsche Zeitung Флоріана Гасселя.

Так, 59-річний Віктор Барташерич отримав відмову у наданні притулку на початку вересня. У рідному Криму дрібний підприємець і прихильник Майдану з Севастополя налаштував проти себе всіх, бо уперто продовжував говорити українською мовою, виконував українську музику та вивішував антикомуністичні і антиросійські плакати. Тим не менш, польська міграційна влада відхилила запит Барташерича зі стандартним для Варшави формулюванням: мовляв, Україна – велика країна, і там достатньо можливостей втекти від війни та свавілля.

Сім’я Юлії та Романа Павлових з Луганщини, у свою чергу, очікує відповіді польської влади в таборі для біженців у Червоному Бору. Рішення поїхати в Польщу по статус біженців було ухвалено тому, допомоги від української держави допомоги у розмірі 100 євро не вистачало для сім’ї з чотирьох осіб, до того ж в Одесі, куди сім’я втекла з Донбасу, Павлови так і не змогли знайти ані житла, ані роботи. «Солідарність з нами, біженцями зі сходу України, є тільки в телевізорі, але не в реальному житті, – розповідає жінка. – Багато хто, коли бачив нашу луганську прописку в паспорті, казав, що таким, як ми, не можна довіряти і що в самій Україні не набагато краще».

Втім, відмова у наданні статусу біженця не означає, що українців викидають з Польщі. «Для того щоб зрозуміти це, досить ознайомитися з оголошеннями», – продовжує журналіст. «Офіційна робота в Польщі. Необхідні 25 робітників, 7 столярів та 13 складальників меблів», – йдеться в оголошенні однієї меблевої фабрики. Інше оголошення промовляє: «Робота для жінок! Швидке працевлаштування на шоколадній фабриці. Легка робота, домашня атмосфера. Зарплата – 10 злотих на годину». Це, як пояснює видання, відповідає приблизно двом євро, що є звичайною оплатою некваліфікованої праці.

Таким чином Польща затикає українцями вакансії, з яких пішли сотні тисяч поляків, які виїхали в Німеччину або Англію. Так, тільки з січня по червень 2015 року Польща видала громадянам України 403 тисячі термінових дозволів на роботу і дозволів на перебування в країні, зазначає видання.

Читайте: Проблему біженців пустили «у вільне плавання»: країни ЄС прийматимуть мігрнатів на добровільній основі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ