«Газпром» шантажує Україну
«Газпром» після судових рішень уже змушений переглядати контракти з європейськими покупцями російського газу

Польща прагнутиме до ситуації, за якої закупівлі російського газу в рамках довгострокових угод підуть у минуле. Про це заявив представник польського уряду з питань розвитку стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмський, Reuters.

«Якщо ціна російського газу буде достатньо конкурентоспроможною, ми не виключаємо можливості його придбання, але напевно не в рамках довгострокової угоди», – сказав він.

На даний момент постачання російського газу в Польщу здійснюються на підставі довгострокового договору з «Газпромом», який діятиме до 2022 року. Згідно з контрактом, Польща може закуповувати у РФ 10,2 мільярда кубометрів газу на рік, проте минулого року Варшава придбала лише 8 мільярдів кубометрів, покривши інші потреби на німецькій біржі.

Тим часом Румунія також може відмовитися від імпорту російського газу, адже червні цього року видобуток блакитного палива в країні набагато перевищить показники споживання ресурсу.

За оцінками експертів, в червні румунським споживачам знадобиться близько 600 млн, куб. м, тоді як видобуток сягне 800 млн. кубометрів.

У румунському регуляторі заявили, що через відсутність технічних можливостей для експорту, різниця між показниками видобутку і споживання газ буде накопичуватися в сховищах країни.

Нагадаємо, раніше «Газпром» вже був змушений переглядати умови контрактів з європейськими покупцями російського газу після судових рішень. Зокрема, влітку 2013 року рішенням міжнародного Віденського арбітражу щодо суперечки «Газпрому» з компанією RWE Supply & Trading CZ була переглянута ціна за довгостроковим контрактом на постачання газу в Чехію.

У листопаді 2014 року австрійська компанія OMV ініціювала переговори з «Газпромом» про зниження ціни на блакитне паливо.

У травні минулого року найбільший газовий дистриб’ютор Польщі компанія PGNiG також заявила про подачу позову до Стокгольмського арбітражного суду до «Газпрому» і «Газпром експорту». Предметом позову була зміна умов ціни в довгостроковому контракті на закупівлю природного газу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ