Пакистан «під столом» пропонував Україні протитанкові ракетні комплекси TOW-2
Пакистан «під столом» пропонував Україні протитанкові ракетні комплекси TOW-2

У лютому 2015 року низка країн були готові надати Україні військово-технічну допомогу, але чекали «чіткої відмашки» від Вашинґтона. Про це свідчить викладене в Мережу хакерами листування колишнього Верхнього головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі американського генерала Філіпа Брідлава. Про це пише Військова панорама.

При цьому одним із головних джерел інформації Брідлава про російсько-українські справи, що сприяли заняття генералом жорсткої антиросійської позиції, був консервативний вашингтонський оглядач Філіп Карбер, який є президентом Фонду Потомака (Potomac Foundation). Карбер транслював Брідлаву українську офіційну точку зору, а також здійснював різноманітні неофіційні контакти з метою організації «сприяння Україні».

Згідно з повідомленням Карбера, Пакистан «під столом» запропонував надати Україні 500 пускових установок американського протитанкового ракетного комплексу Raytheon TOW-2 і 8000 ракет сімейства BGM-71 TOW-2 до них. Пакистан був готовий почати постачання комплексів в Україну вже наприкінці лютого 2015 року темпом 100 пускових установок на тиждень. Водночас країна не планувала робити ці поставки без затвердження з боку США.

Також Карбер стверджував, що Польща була готова запропонувати до постачання в Україну кілька батальйонних комплектів «добре утримуваних» танків Т-72 і «кількасот самохідних 122-мм гармат і самохідних 122-мм гаубиць» зі значною кількістю боєприпасів, але натомість вимагала компенсаційних поставок аналогічного озброєння стандартів НАТО зі США (зокрема, 155-мм гаубиць). Польща, згідно із даними Карбера, була готова почати поставки озброєння з кінця лютого 2015 року, причому перевагою цих озброєнь була б мала відмінність від аналогічних систем, що перебувають на озброєнні в Україні.

Сам Карбер підтвердив справжність опублікованого листування, але заявив, що «пакистанська угода не матеріалізувалася».

Варто зазначити, що Карбер малював похмуру картину значного ослаблення і важких втрат української армії, стверджуючи, що без надання їй термінової допомоги українську армію в разі продовження бойових дій чекає «колапс у 30-денний термін».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ