«Шенгенбаси» обладнані портативними пристроями з доступом до баз даних для перевірки автентичності документів
«Шенгенбаси» обладнані портативними пристроями з доступом до баз даних для перевірки автентичності документів

Польща тимчасово відновить прикордонний контроль на внутрішніх кордонах з Німеччиною, Словаччиною, Чехією та Литвою, а також у портах і аеропортах. Він діятиме з 4 липня по 2 серпня. Таку пропозицію подало МВС Польщі на затвердження уряду у зв’язку із проведенням саміту НАТО у Варшаві та Всесвітніх днів молоді, повідомляє TVP.info.

У пояснювальній записці йдеться про те, що прикордонний контроль необхідний, щоби «запобігти в’їзду в Польщу осіб, які можуть порушити громадський порядок або іншим способом представляти загрозу для безпеки».

Контрольні заходи здійснюватимуть у визначені дні та години, у певних місцях на трасах. Тимчасовий прикордонний контроль здійснюватимуть мобільні патрулі прикордонників, які використовують спеціальні транспортні засоби, так звані «шенгенбаси» (schengenbus).

Ці транспортні засоби обладнані портативними пристроями з доступом до баз даних для перевірки автентичності документів, приладами для ідентифікації наркотиків, а також пристроями для радіаційного контролю.

Мандрівники, які мають право на вільне пересування країнами ЄС, повинні мати при собі документи, що засвідчують особу і громадянство. Громадяни третіх країн зобов’язані мати документи, що дають право на перетин кордону (паспорт) і підтверджують право на перебування в Польщі, наприклад, візи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ