Польща вирішила перестрахуватися: Коморовський призначив головнокомандувача армії на випадок війни

Марек Томашицький
Марек Томашицький

Президент Польщі Броніслав Коморовський призначив генерала Марека Томашицького головнокомандувачем польської армії на період війни. Про своє рішення він офіційно оголосив сьогодні, 22 червня, у президентському палаці, передає Укрінформ.

«Ми всі усвідомлюємо, як важливо у неспокійні часи надати збройним силам та всій системі безпеки й оборони держави максимальну стабільність, максимальну консолідацію системи управління. На цьому базується нова законодавча ініціатива та рішення про призначення генерала Томашицького кандидатом на цю посаду», повідомив Коморовський.

Президент Польщі 1 квітня затвердив зміни до закону про загальну військову повинність, яким визначаються компетенції і завдання головнокомандувача польської армії на період війни. Під час війни головнокомандувач польської армії безпосередньо підпорядковуватиметься президенту. Він керуватиме не усіма збройними силами, а тією частиною армії, яка буде безпосередньо задіяна в оборонній операції.

До свого призначення на посаду головнокомандувача Збройних сил генерал Томашицький з січня 2014 року був командувачем Оперативного командування ЗС Польщі. Нагадаємо, 28 травня польський парламент ухвалив закон, за яким у 2016 році видатки на оборону досягнуть 2% ВВП. Також Польща почала модернізацію ППО. Тим часом у кожному повіті створять військову організацію добровольців.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ