Марек Томашицький
Марек Томашицький

Президент Польщі Броніслав Коморовський призначив генерала Марека Томашицького головнокомандувачем польської армії на період війни. Про своє рішення він офіційно оголосив сьогодні, 22 червня, у президентському палаці, передає Укрінформ.

«Ми всі усвідомлюємо, як важливо у неспокійні часи надати збройним силам та всій системі безпеки й оборони держави максимальну стабільність, максимальну консолідацію системи управління. На цьому базується нова законодавча ініціатива та рішення про призначення генерала Томашицького кандидатом на цю посаду», повідомив Коморовський.

Президент Польщі 1 квітня затвердив зміни до закону про загальну військову повинність, яким визначаються компетенції і завдання головнокомандувача польської армії на період війни. Під час війни головнокомандувач польської армії безпосередньо підпорядковуватиметься президенту. Він керуватиме не усіма збройними силами, а тією частиною армії, яка буде безпосередньо задіяна в оборонній операції.

До свого призначення на посаду головнокомандувача Збройних сил генерал Томашицький з січня 2014 року був командувачем Оперативного командування ЗС Польщі. Нагадаємо, 28 травня польський парламент ухвалив закон, за яким у 2016 році видатки на оборону досягнуть 2% ВВП. Також Польща почала модернізацію ППО. Тим часом у кожному повіті створять військову організацію добровольців.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ