Польщі вдалося заблокувати створення СП «Газпрому» з європейськими компаніями для будівництва трансбалтійського газопроводу Nord Stream 2
Польща заблокувала створення «Газпромом» СП з європейськими компаніями для будівництва Nord Stream 2

«Газпрому» доведеться будувати трубу «Південний потік-2» лише за лобістської підтримки партнерів і без прямої участі великого європейського бізнесу, що робить проект вразливішим для атак політичних опонентів. Про це повідомляє російський «Коммерсант» з посиланням на власні джерела.

Польщі вдалося заблокувати створення СП «Газпрому» з європейськими компаніями для будівництва трансбалтійського газопроводу Nord Stream 2.

Як пише видання, «Газпром» з іноземними партнерами за проектом газопроводу Nord Stream 2 – англо-голландською Shell, австрійською OMV, французькою Engie і німецькими Uniper і Wintershall – відкликав клопотання до польського антимонопольного регулятора UOKiK.

Партнери «Газпрому» не були готові продовжувати суперечку з Варшавою, оскільки це створювало ризики для їхнього бізнесу в Польщі.

Клопотання подали в грудні 2015 року. UOKiK двічі відкладав ухвалення рішення, хоча Німеччина, наприклад, схвалила проект майже одразу. Нарешті в кінці липня UOKiK заявив, що створення СП може призвести до обмеження конкуренції.

Як розповіло джерело в одній з компаній, що беруть участь в проекті, під час неофіційної зустрічі з представниками UOKiK «стало зрозуміло, що регулятор твердо налаштований заборонити злиття».

І оскільки шанси на успішну апеляцію були дуже малі, партнери вирішили відкликати клопотання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ