Польща заробітки
У будівельній та сільськогосподарській сферах у Польщі працюють наймані працівники з-за кордону

З наступного року в українських ґастарбайтерів у Польщі можуть виникнути проблеми із дозволами на роботу, адже в країні змінюються правила працевлаштування. Про це повідомляє Польське радіо.

«Замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю, діятимуть дозволи (Zezwolenie na prace dla cudzoziemcow), що видаватимуть районні бюро праці (пол. Powiatowy Urzad Pracy)», – йдеться у повідомленні.

Голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота пояснює, що нинішні проблеми пов’язані з тим, що, намагаючись спростити процедуру працевлаштування сусідів з-за східного кордону, у Польщі діють надмірні спрощення. За його словами, заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їхню перевірку.

Він наголошує, що є працедавці, котрі подають значно більше заяв, аніж вони у змозі найняти робітників. Відтак частина документів потрапляє на чорний ринок.

Пєхота вважає, що ця проблема вже незабаром зникне. З 2017-го року заяви замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Видаватимуться вони автоматично, але завдяки реєстрації їх буде простіше перевірити.

Голова Польсько-української господарчої палати визнає, що існує ризик, що бюро праці не встигатимуть із перевіркою заяв. При цьому він додав, що є ідея, аби оплата за видачу цих дозволів залишалася у бюро, а це дозволить наймати додаткових працівників.

До слова, щороку польські роботодавці наймають на роботу близько 550 тисяч працівників з-за кордону, переважно з України. Найчастіше це стосується будівельної та сільськогосподарської сфер.

Іноземці заповнюють пробіл, що утворився через масові виїзди поляків на заробітки до Західної Європи. Після запровадження змін число іноземних працівників у Польщі може знизитися.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ