pacet
Європейці використовують до 99 млрд. поліетиленових пакетів на рік

У Франції заборонять використання в універмагах та супермаркетах одноразових поліетиленових пакетів. Міністерство екології Франції видало відповідну постанову, яка набуває чинності з 1 січня 2016 року, та є реакцією на вимогу Європейської комісії, повідомляє Укрінформ.

«Європейська комісія поширила докладні роз’яснення щодо використання пластикових пакетів та порядок застосування цієї норми, яку було викладено у нашій постанові», – зауважила міністр екології Франції Сеґолен Руаяль.

«Нововведення сприятиме також розвитку обробної промисловості, що продукує біодомішки, та створить додаткові робочі місця у Франції», – зазначила міністр.

Заборона на використання одноразових поліетиленових пакетів у магазинах також прописана у спеціальному законі про енергетичний перехідний період, який було ухвалено ще у серпні цього року.

У квітні 2015 року було ухвалено рішення, що країни Євросоюзу повинні будуть скоротити використання найбільш поширених поліетиленових пакетів, що найсильніше забруднюють довкілля.

Країни ЄС повинні скоротити середньорічні витрати нерозкладаних поліетиленових пакетів на одного громадянина – до 90 штук на рік до 2019 року і до 40 штук – до 2025 року, або забезпечити, щоби до кінця 2018 року поліетиленові пакети не видавали покупцям безкоштовно.

Крім того, Єврокомісія повинна до 2017 року оцінити вплив на природу пакетів, які здатні розкладатися.

До слова, європейці використовують до 99 млрд. поліетиленових пакетів на рік. У 2010 році кожен громадянин ЄС використовував 198 поліетиленових пакетів, 90% з яких були малими пакетами з тонкого пластика, які не використовуються повторно і швидше потрапляють у навколишнє середовище.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ