поліомієліт
ВООЗ близька до викорінення вірусу поліомієліту в Україні

Координатор команди Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з реагування на спалах поліомієліту Денніс Кінґ заявив, що вірус поліомієліту найближчим часом може бути повністю викоренений в Україні. За його словами, на даний момент ВООЗ близька до того, щоб 95% українських дітей були вакциновані від поліомієліту, передає 5 канал.

Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Перегинець, у свою чергу, повідомив, що в Україні 30 листопада стартує другий тур вакцинації від поліомієліту. «Ми плануємо почати другий раунд вакцинації, спільно з нашими партнерами і з ЮНІСЕФ, на цьому тижні ми отримаємо необхідну кількість вакцини, яка буде надана фондом ЮНІСЕФ в кількості 4,4 млн. доз, і таким чином ми задовольнимо потреби на другий тур вакцинації», – повідомив Перегинець.

За його словами, у перший тур імунізації включалися всі діти від 2 місяців до 6 років. Другий тур також стосуватиметься дітей від 2 місяців до 6 років, третій тур включатиме дітей до 10 років. «Діти, які вже робили щеплення від поліомієліту, отримували оральну вакцину, тобто 2 краплі, діти, які починали вакцинацію, починали з інактивованої вакцини, тобто 1 укол», – зазначив він.

Представник охорони здоров’я зазначив, що регіони-чемпіони – це Кіровоградська область, де вакцинували понад 85% дітей, Миколаївська – понад 77%, Хмельницька – понад 78%. Натомість, у Києві тільки 36% дітей щеплено, на Одещині – трохи більше ніж 31%, в Донецькій області – понад 39%. Він зазначив, що вакцинація краще проходить у районних центрах, ніж в обласних.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 жовтня в Україні офіційно стартувала додаткова тритурова імунізація проти поліомієліту. Раніше МОЗ підписало історичну угоду з ООН про закупівлю ліків.

Інформаційний Акцент

  • Вася

    Вот что значит 24 года власть в Украине принадлежит ворам и бандюкам… Удивительно, что Украина вообще еще не исчезла с лица Земли.