президент Барак Обама не став вимовляти ім'я фермера Джихада, який виростив одного із врятованих птахів
Обама не став вимовляти ім’я фермера Джихада, який виростив одного із врятованих птахів

Традиційна церемонія «помилування індички» в Білому домі США напередодні Дня подяки не минула без казусу. Президент Барак Обама не став вимовляти ім’я фермера (Джихад), який виростив одного із врятованих птахів, повідомляє Reuters.

Традицію рятувати від смерті індичку, з якої готують страву до Дня подяки в США, запровадив президент Гаррі Трумен у 1947 році. Цього року нинішній глава держави Барак Обама помилував двох птахів. «Як багато з вас чули, впродовж останніх місяців розгорнулися запеклі перегони між індичками, що намагаються потрапити в Білий дім», – пожартував Обама, маючи на увазі змагання кандидатів у Президенти від Республіканської і Демократичної партій. Сам Обама, який був Президентом два терміни, у виборах брати участь не може.

Глава держави помилував двох птахів, які тепер вирушать не на стіл кухаря і в піч, а на історичну ферму в місті Лізбурґ. Птахів виростили професор Джихад Дуглас, якого Обама називав «професором Дугласом», опускаючи його ім’я, а також Джо Хедден – цього фермера Обама назвав на ім’я та прізвище.

Reuters також звертає увагу, що дві дочки Обами – 14-річна Саша і 17-річна Малія – поводилися інакше, ніж торік. Після торішньої церемонії в американських медіа здійнявся неабиякий скандал: представниця сенатора-республіканця Стівена Фітчера Елізабет Лотен заявила, що ті поводилися неналежно, та й спідниці у них були закороткі. Громадськість заступилася за доньок президента, після чого Лотен була змушена звільнитися. Цього разу Саша і Малія усміхалися жартам батька, стоячи по обидва боки від нього під час виступу.

Нагадаємо, що День подяки відзначають у США в четвертий четвер листопада. Цьогоріч це свято припадає на 26 листопада.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ