Політолог Сергій Таран
Політолог Сергій Таран

Очільник правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран в інтерв’ю 24 прокоментував затримання російською ФСБ «українських диверсантів» у Криму.

За словами Тарана, провокації у Криму спрямовані на те, аби показати Україну як терориста і з надією на те, що ця інформацію не перевірятимуть. Відповідно, Кремль хоче створити таку інформаційну кампанію для решти світу, затримуючи «диверсантів».

«Росія звикла працювати з власними громадянами в інформаційному просторі. Рейтинг Путіна росте, росіяни переконані, що вони найкращі в світі, а навколо одні вороги. Вочевидь, що за цим шаблоном вони хочуть переконати весь світ, що Україна – терористична держава», – наголосив політолог.

Крім того, він підкреслив, що факт встановлення міжнародною слідчою групою 100 осіб, причетних до збиття Boeing-777 над Донбасом влітку 2014 року, – серйозний політичний аргумент проти Росії. Незважаючи на те, що хоча ця справа може затягнутися, висновки щодо неї можуть стати причиною для інших важливих речей.

«Якщо буде політично на міжнародному рівні встановлено, що Боїнг збили російські громадяни за наказом керівництва російської армії, то це буде серйозною підставою, приміром, для посилення санкцій проти Росії, міжнародної допомоги Україні у військовій галузі. Це все створюватиме те тло, яке даватиме конкретні інструменти тиску на Росію», – пояснив фахівець, додавши, що йдеться і про порушення прав людини на території окупованого Криму.

«Усе більше з’являється документів, де Росію називають агресором, а територію Криму окупованою. Зокрема, в резолюції ООН, ухваленій 15 листопада. У вересневому рішенні ПАРЄ, що розставляє трошки інші акценти, ніж було раніше. Це все змушує Росію робити кроки, які б ізолювали її від цих процесів», – зазначив експерт.

Відповідно, на його думку, розуміючи, що проти Росії можуть бути порушені справи по воєнних злочинах і тих злочинах, де РФ перебуває під юрисдикцією міжнародного суду, Москва виходить із Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

«Це не означає, що світ буде думати інакше. Але це означає, що в Росії є відчуття того, що вони не зможуть контролювати всі процеси, як вони вважали до ухвалення цих документів», – запевнив Таран.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ