Політолог зауважив, що Трамп на посаді Президента США не зможе реалізовувати путінські ідеї
Політолог зауважив, що Трамп на посаді Президента США не зможе реалізовувати путінські ідеї

Російський політолог, учений і публіцист Андрєй Піонтковскій в інтерв’ю Гордону прокоментував перемогу республіканця Дональда Трампа на виборах у США і пояснив, чи зможе він реалізовувати пропутінські ідеї.

«Нас хвилює зовнішньополітична позиція Трампа і його досить дивні стосунки з Путіним. На результатах голосування це ніяк не позначилося, тому що більшості американців зовнішня політика взагалі не цікава. Для них неважливо те, що діється в Європі. А ось для європейців це дуже тривожний результат голосування», – висловив думку Піонтковскій.

Крім того, на його думку, не слід виключати можливості того, що для налагодження відносин із Росією Трамп може «пожертвувати Україною та країнами Балтії». Він зауважив, що прихід Трампа до влади не означає, що зовнішню політику США будуватимуть на позиції республіканця.

«Фактично, Путін зможе продовжувати вести гібридну війну проти України та країн Балтії. До всього іншого, Трамп говорив про те, що готовий визнати анексію Криму. Перемога Трампа неприємна для всіх противників путінського режиму. Але така реальність. Однак не потрібно забувати, що республіканець став президентом, а не диктатором. У США має місце поділ влади. У Конгресі зміцнили свої позиції республіканці, які вимагають посилення підтримки України. Вони ж підтримують надання Києву летальної зброї. Тобто буде боротьба і ми в ній можемо перемогти», – підкреслив політолог.

За його словами, Трампу буде складно реалізувати плани Кремля.

«Для Трампа найбільш дорогі ті речі, з якими він прийшов в американську політику. Це боротьба з мігрантами, стіна з Мексикою і так далі. У зовнішній політиці у нього теж є розумні речі, як перегляд угоди з Іраном і більш жорстке протистояння ісламським радикалам. Американський істеблішмент не дозволить Трампу реалізувати пропутінські сюжети. Нагадаю, що практично всі провідні експерти з безпеки і зовнішньої політики з числа республіканців виступили проти проросійських заяви Трампа», – пояснив експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ