Експерт закликав владу робити країну сильнішою, а не орієнтуватися на партнерів
Експерт закликав владу робити країну сильнішою, а не орієнтуватися на партнерів

Глава Єдиного координаційного центру «Донбас», політолог Олег Саакян у коментарі Слову і Ділу проаналізував рішення Парламентської асамблеї НАТО, що визнало Росію як агресора.

Саакян зауважив, що саме такі рішення формують міжнародний дискурс у ракурсі сприйняття російської агресії щодо України.

«Заяви такого формату свідчать про те, що в західного світу, в керівництва НАТО, куди входять, відповідно, представники різних країн, є загальна позиція щодо того, що саме Росія сьогодні є головним фактором дестабілізації», – наголосив експерт, додавши, що перебільшувати важливість таких заяв та користь від них для України не варто.

«Перш за все, ця заява не є правовою й не стане основоположним документом для їхньої політики. Це лише заява й інформаційно корисна річ», – підкреслив фахівець.

Крім того, він підмітив, що НАТО – це військова структура, а військові краще розуміють, які загрози надходять від російської влади. За його словами, для низки країн-членів Альянсу демонізація Росії – це можливість отримати додаткове фінансування та повноваження в межах своїх країн, а ця заява – збіг багатьох обставин.

«Заява радше відображає ставлення військового крила західного світу, яке дуже сильно може відрізнятися від ставлення політичного крила та бізнес-еліт», – стверджує Саакян.

До того ж він зауважив, що нині на Заході настає фаза політичної невизначеності, й у таких умовах заяви сьогодні можуть замінюватися на інші, кардинально протилежні, завтра.

«Таким чином, сьогодні нам слід взяти максимум із цих заяв, але при цьому розуміти, що світ навколо України може бути мінливим і обставини, які сьогодні були для нас позитивними, вже завтра можуть стати негативними. Вибори в США є яскравим прикладом таких змін», – запевнив політолог.

У підсумку він зазначив, що геополітичні обставини можуть змінюватися, тому, насамперед, слід ставати сильнішими всередині країни, а не орієнтуватися на наших партнерів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ