На думку політолога, Саакашвілі навряд чи чекає успіх в українській політиці
На думку політолога, Саакашвілі навряд чи чекає успіх в українській політиці

Директор Центру суспільних відносин Євген Магда у коментарі 24 пояснив причини відставки Міхеїла Саакашвілі з посади очільника Одеської ОДА.

Політолог зауважив, що Саакашвілі випрацював свій ресурс «надії Одеси». Протягом близько півтора року перебування на посаді голови ОДА він не виконав своїх обіцянок, зокрема, що перетворить Одещину на квітучу частину Причорномор’я.

«Голова ОДА – це не лише боротьба з корупцією. Це створення сприятливих інвестиційних умов, привабливих маркерів для інвесторів. Але особливого нашестя інвесторів на Одещину не відбулося», – наголосив експерт.

Крім того, він підкреслив, що одна з помилок сприйняття Саакашвілі – він начебто «спроможний перемагати в будь-яких умовах». Проте, насправді, йому було легко проводити дійсно масштабні реформи в Грузії в умовах потужної концентрації влади в його руках. Фахівець звернув увагу на те, що в Україні ситуація інша – кілька центрів впливу, є суперечності між ними.

Пояснюючи мотиви звільнення Саакашвілі, Магда зазначив, що «губернатор» пішов з посади через те, що не бачить розвитку подій для себе в якості очільника області. Тому буде шукати для себе іншу роль.

«Усі дуже активно сватають Саакашвілі на лідера ще ненародженої партії «Хвиля». Але українські громадяни нові партійні проекти сприймають скептично, мало їм довіряють і не звертають на них увагу. В умовах сучасного інформаційного простору тому, хто хоче такі проекти втілювати в життя, доведеться шукати вихід на телебачення. Через соціальні мережі виграти вибори неможливо», – запевнив політолог.

Також він нагадав, що під час нещодавніх парламентських виборів у Грузії партія «Єдиний національний рух», неформальним лідером якої є Саакашвілі, програла. Тому стартові умови для його політичної кар’єри є помітно гіршими. Щоправда, експерт спрогнозував, що яскрава популістська риторика Саакашвілі сприятиме тому, що він відбиратиме голоси у Юлії Тимошенко і Олега Ляшка.

«Відповідно до українського законодавства, до 2018 року він не може балотуватися до парламенту, оскільки повинен проживати 5 років на території України. А його президентські повноваження в Грузії закінчилися в листопаді 2013 року. А для балотування на посаду президента треба 10 років жити в Україні. Тому він може працювати тільки у виконавчій владі. Він – яскравий політик, але Україні зараз потрібні більше робочі конячки», – резюмував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ