Політолог: світ має створити антипутінську коаліцію

Експерт закликав низку країн створити антипутінську коаліцію, аби уникнути загрози
Експерт закликав низку країн створити антипутінську коаліцію, аби уникнути загрози

Директор аналітичного центру Політика Микола Давидюк у коментарі 24 проаналізував результати останньої зустрічі «нормандської четвірки», у яких, за його словами, є певні небезпеки для України. 

У першу чергу, за словами Давидюка, серйозну небезпеку створила заява канцлера Німеччини Анґели Меркель про те, що озброєна місія ОБСЄ буде запускатися паралельно з процесом виборів у так званих ДНР і ЛНР.

Він наголосив, що виборчий процес на окупованих територіях Донбасу можна починати тоді, коли в Донецьку можна буде провести зустріч в такому форматі, який був 19 жовтня в Берліні, тобто за участю Меркель, Олланда, Порошенка і Путіна. Відповідно, до тих пір, поки там не буде вирішена повністю проблема безпеки, проводити вибори не можна.

«Не можна проводити вибори на їхніх умовах: тижнева тиша, а далі Меркель і Олланд це перекинуть на Путіна і поїдуть до себе займатися виборами. Тому Україні треба мобілізуватися, стояти на своєму і добиватися реального логічного вирішення ситуації», – підкреслив експерт.

На його думку, крім цього, є ще одна загроза, пов’язана з посиленням місії ОБСЄ, про яку домовилися учасники зустрічі. Хоча місія і міжнародна, до її складу Кремль може «пропхати» багато військових, лояльних до Росії. На цьому тлі він зауважив, що, «поки немає альтернативи «нормандському формату», Україні треба виступати з ініціативами створення інших форматів переговорів по врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі.

«Замість «нормандського формату» треба створювати антипутінську коаліцію, до якої б увійшли всі країни Скандинавії, Балтії, Польща, інші країни Східної Європи, які залежні від російського газу, і якими Москва хоче маніпулювати», – зазначив політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ