Експерт закликав низку країн створити антипутінську коаліцію, аби уникнути загрози
Експерт закликав низку країн створити антипутінську коаліцію, аби уникнути загрози

Директор аналітичного центру Політика Микола Давидюк у коментарі 24 проаналізував результати останньої зустрічі «нормандської четвірки», у яких, за його словами, є певні небезпеки для України. 

У першу чергу, за словами Давидюка, серйозну небезпеку створила заява канцлера Німеччини Анґели Меркель про те, що озброєна місія ОБСЄ буде запускатися паралельно з процесом виборів у так званих ДНР і ЛНР.

Він наголосив, що виборчий процес на окупованих територіях Донбасу можна починати тоді, коли в Донецьку можна буде провести зустріч в такому форматі, який був 19 жовтня в Берліні, тобто за участю Меркель, Олланда, Порошенка і Путіна. Відповідно, до тих пір, поки там не буде вирішена повністю проблема безпеки, проводити вибори не можна.

«Не можна проводити вибори на їхніх умовах: тижнева тиша, а далі Меркель і Олланд це перекинуть на Путіна і поїдуть до себе займатися виборами. Тому Україні треба мобілізуватися, стояти на своєму і добиватися реального логічного вирішення ситуації», – підкреслив експерт.

На його думку, крім цього, є ще одна загроза, пов’язана з посиленням місії ОБСЄ, про яку домовилися учасники зустрічі. Хоча місія і міжнародна, до її складу Кремль може «пропхати» багато військових, лояльних до Росії. На цьому тлі він зауважив, що, «поки немає альтернативи «нормандському формату», Україні треба виступати з ініціативами створення інших форматів переговорів по врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі.

«Замість «нормандського формату» треба створювати антипутінську коаліцію, до якої б увійшли всі країни Скандинавії, Балтії, Польща, інші країни Східної Європи, які залежні від російського газу, і якими Москва хоче маніпулювати», – зазначив політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ