politolog-volody-my-r-volya
Воля переконаний, що позбавлення Саакашвілі громадянства – невигідний для іміджу Порошенка крок

Президент Петро Порошенко доручив нардепам Ігорю Кононенку та Олександру Грановському позбавити через суд екс-голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі українського громадянства. Про це повідомив на сторінці у Facebook сам колишній очільник Одещини.

«Моє дуже добре інформоване джерело повідомило мені, що Президент Порошенко доручив Ігорю Кононенку та його спільнику Грановському, неформальному куратору судових справ у корупційній піраміді Адміністрації Президента, взятися за підготовку питання про позбавлення мене громадянства за рішенням суду», – написав Саакашвілі.

«Дуже шкода, що Президент не лише користується послугами цих відверто бандитських шахраїв, але й прислухається до їхніх порад», – додав він.

При цьому Саакашвілі зазначив, що «міжнародним правом та українським законодавством заборонено позбавляти громадянства громадян України, якщо в них немає іншого громадянства». Нагадаємо, Міхеїла Саакашвілі позбавили грузинського громадянства після надання українського.

Водночас політолог Володимир Воля, аналізуючи заяву Міхеіла Саакашвілі про рішення АП позбавити його українського громадянства, заявив, що, можливо, це просто побоювання самого Саакашвілі, видані за інформацію «надійних джерел», передає Слово і діло.

«Якщо дійсно Президент і його команда підуть на те, щоби позбавити Саакашвілі громадянства, то це може бути пов’язано з достроковими виборами й із тим, щоб він не претендував на місце у ВР. Ось тільки змусити мовчати Саакашвілі все одно не вийде, він не припинить критикувати владу», – розмірковує Воля.

На думку політолога, позбавлення громадянства може бути просто кроком Саакашвілі, щоби показати, який він «великий опозиціонер» і його хочуть усунути від політичної боротьби в Україні: «Якщо в президентській команді хтось таки займається цим питанням, то це вкрай нерозумний в політичному плані крок».

«У підсумку вийде так: мовчати Саакашвілі точно не буде. Навпаки – буде сурмити на весь світ і ще більш жорстко виступати проти Порошенка. Крім того, такий хід буде розцінений як втрата для іміджу самого Президента. До того ж, які підстави для позбавлення його громадянства?» – зазначив експерт.

Якщо позбавити його громадянства через те, що він в опозиції до Президента, – це політичні репресії. Так робить Путін. Якщо ж прив’язати це до кримінальних аспектів, то як тоді Саакашвілі могли призначити головою ОДА?

При цьому, уточнив Воля, за законом його дійсно не можна позбавити громадянства. Він може отримати громадянство ще в якійсь країні та відмовитися від українського.

Нагадаємо, заявляючи про свою відставку, Саакашвілі звинуватив Президента України в тому, що він віддав Одесу олігархічним кланам.

Ще тиждень тому він говорив, що взагалі не допускає ситуації, що українська влада може видати його Грузії. «Я кращої думки про президента Порошенка», – зазначав тоді політик.

Як відомо, в правоохоронних органах Грузії раніше попереджали, що Саакашвілі одразу заарештують, якщо він повернеться в країну.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ