Прес-конференція
Прес-конференція

83% киян та мешканців Київської області готові прийти на місцеві вибори та проголосувати 25 жовтня. Такий надзвичайно високий та непритаманний місцевим виборам результат було отримано в рамках телефонного опитування, проведеного з 24 по 29 вересня на замовлення Агентства моделювання ситуацій (АМС). Експерти прогнозують, що важливість прийдешніх виборів обумовлена ймовірністю того, їх результати можуть спровокувати дочасні вибори і до Верховної Ради.

Як інформує власний кореспондент видання Інформаційний Акцент, в агентстві УНІАН відбулася прес-конференція за підсумками опитування киян щодо участі в місцевих виборах. Участь у ній взяли аналітик Олексій Біловол, директор АМС Віталій Бала та його заступник Олексій Голобуцький. Експерти прокоментували деякі результати опитування.

Так, на старті кампанії в Києві та області лідирують БПП (13,4%), ВО «Батьківщина» (7,6%) і «Самопоміч» (5,8%). Проходять до Київради також «Радикальна партія» (4,1%) та «Наш край» (4%). На межі проходу, за даними опитування, на старті перебувають «Укроп» та ВО «Свобода».

За словами Віталія Бали, скоріш за все, БПП не матиме більшості в Київраді – якщо коаліція партій об’єднається проти БПП, то може отримати і більшість, і посаду секретаря Київради: «Результати цих виборів можуть спровокувати нові вибори до Верховної Ради. Взагалі вони будуть мати вплив на три сфери: як не дивно, зовнішню політику та виконання Мінських угод, майбутню конфігурацію уряду та його можливу відставку, а також розпад коаліції, якщо домовляться на нових умовах за результатами цих виборів. Саме це може й призвести до перевиборів уже до Верховної Ради. Усе залежить від того, як партії проведуть цю компанію, і ми очікуємо дуже динамічної боротьби».

Своєю чергою, Олексій Голобуцький відзначив відсутність загальновідомих облич серед кандидатів усіх партій: «Це буде боротьба загальнонаціональних брендів без прив’язки до місцевих проблем. Політтехнологи беруть проблеми, які цікавить суспільство, і роблять із них лозунги. Не здивуюсь, що за кілька тижнів побачу нові борди про події в Сирії, хоча не зрозуміло, яке це може мати відношення до місцевих проблем Києва чи області».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ