Дмитро Ярош
Дмитро Ярош

Політологи Олександр Палій, Євген Магда та Андрій Горбенко в коментарі виданню Інформаційний Акцент поояснили причини виходу Дмитра Яроша з «Правого сектора» та дали прогнози щодо створення ним нового руху.

На думку Андрія Горбенка, «Правий сектор» останнім часом почав виконувати не ті функції, які на нього покладали засновники.

«Ця організація народилась на Майдані, і звичайно, на той час вони повністю виконували свою революційну функцію. Проте з часом вона стала несправжньою, міфом тої організації, яку намагалися створити. Засновники думали, що «Правий сектор» буде силою, яка об’єднає всіх націоналістів, проте не всі люди зрозуміли їхні політичні задачі, деколи її просто не було. Більше того, цей бренд почали експлуатувати люди, які жодних стосунків до нього не мають», – заявив він.

Євген Магда підкреслив, що засновник ніколи просто так не виходить зі створеної ним же організації.

«Якщо засновник виходить з організації, то з цією організацією щось не так, тобто вона не виправдала його надії або ж із засновником щось трапилося», – зауважив він.

За словами Олександра Палія, вихід Яроша з «Правого сектора» пов’язаний з тим, що він уже не міг контролювати всіх людей, які входили в цю організацію, і не хотів брати за них відповідальність.

«В організацію записували всіх охочих, Ярош не контролював кадрову ситуацію. Крім того, інші люди, без публічного імені, вважали, що вони щось зможуть без Яроша, тому почали перетягувати на себе вплив, і Ярош вирішив вийти. Він достатньо відповідальна людина і не готовий брати на себе відповідальність за дії деяких радикалів», – переконаний Палій.

На думку політологів, Ярош все-таки кинув напризволяще «ПС», адже без нього ця організація, яка по суті є мережевою, довго не проіснує.

Щодо нового політичного руху, політологи підкреслили, що в Яроша буде більше можливості для маневрів без «Правого сектора» і він справді може створити новий політичний проект. Проте малоймовірно, що ця організація увійде до наступного парламенту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ