Тарас Березовець, політолог
Тарас Березовець, політолог

Працівники поліції не приїхали до нас з Техасу або Швейцарії – вони виросли з нами на вулицях Миколаєва та Тернополя. Про це написав у своєму блозі політолог Тарас Березовець, передає Новое время.

«За останні дні у мене склалося чітке враження, що всі біди в країні, починаючи від високих тарифів і закінчуючи неготовністю одеських та херсонських курортів до сезону, – все від роботи поліції. Це вона одна, рідна, винна, що курс долара знову зріс, а «Шахтар» вилетів з Ліги чемпіонів», – пише він.

«Щоправда, останні кілька днів принесли багато негативної інформації про роботу Нацполіції на місцях, починаючи від Кривого Озера та закінчуючи зовсім свіжою історією з буйством мажорів в центрі Миколаєва, на яку неадекватно відреагували екіпажі поліції, що прибули. Давайте начистоту: поліція, армія і навіть всі депутати, включаючи місцевих та тих, що сидять у Києві, – це чисте відображення зрізу нашого суспільства. Адже продавати свій голос на виборах за 200 гривень, а потім проклинати мера і депутатів за крадіжку землі – це і є справжній український інфантилізм. Працівники поліції не приїхали до нас з Техасу або Швейцарії – вони виросли на тих же запорошених і кримінальних вулицях того ж Миколаєва та Тернополя, де кидати недопалок повз урну і лаятися матом – норма», – наголошує політолог.

«Я розлучився з останніми ілюзіями під час роботи в атестаційній комісії в Києві, куди мене минулої осені запросив один хороший народний депутат. Відверто кажучи, я не чекав дива, але те, що я побачив, виглядало не дуже оптимістично. А це ж був Київ! Я і багато звичайних киян тоді вбили кілька днів, а то і тижнів свого особистого часу, тому що розуміли: якщо ти хочеш, щоб у твоєму місті з’явилася якась нова поліція, не скигли, а візьми і зроби», – пише Березовець.

«Знаєте, тоді в комісіях, де дим стояв коромислом і люди падали від втоми, я не бачив жодного клоуна, який сьогодні волає, що реформа Нацполіції провалилася. Де ви були, голуби? Тепер мовчіть в тряпочку.

І наостанок. Якість реформи визначається, в першу чергу, реакцією на порушення закону з боку «своїх». Думаю, «своїх» там вже немає, достатньо подивитися на ту жорсткість, з якою керівництво Нацполіції відреагувало на події в Кривому Озері та Миколаєві», – резюмує він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за останні кілька днів українські поліцейські опинились в центрі кількох скандалів. Зокрема, в Миколаєві копи не змогли впоратися з п’яними «мажорами», а в Дніпрі побили батьків на дитячому майданчику.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ