банк «Михайлівський»
23 травня правління НБУ ухвалило рішення про віднесення ПАО «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних

Правоохоронці затримали ще одного підозрюваного у розкраданні коштів вкладників банку «Михайлівський». Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко на своїй сторінці в Facebook.

«Ще одна гарна новина щодо банку «Михайлівський»: вчора встановили місцезнаходження і затримали ще одного учасника злочинної групи, яка вкрала гроші вкладників», – написав він.

«Добу він уже провів в ізоляторі. Тепер справа за судом, обрати гідний запобіжний захід», – додав Крищенко.

Як відомо, 23 травня правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення ПАО «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних.

За інформацією НБУ, 20 травня, коли голова правління банку «Михайлівський» Ігор Дорошенко залишив посаду, банк під прикриттям технічного збою куратора НБУ обмежив доступ до своєї бази даних і провів низку сумнівних операцій з переведення вкладів фізичних осіб із пов’язаних з банком компаній, збільшивши навантаження на Фонд гарантування на один мільярд гривень – до 2,6 млрд. грн.

Як згодом з’ясував фонд, таким чином банк намагався розгорнути на балансі вклади пов’язаних фінансових компаній, які не підпадають під гарантії.

9 серпня кілька сотень вкладників банку «Михайлівський» перекрили рух автотранспорту на вулиці Хрещатик в центрі Києва, вимагаючи повернення коштів.

12 серпня Національна поліція повідомила про вручення підозри та арешт екс-голови правління банку «Михайлівський», який підозрюється в розкраданні 870 млн. грн. коштів і доведенні банку до неплатоспроможності. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наступного дня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові правління ПАТ «Банк Михайлівській» у вигляді двох місяців арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 137,8 млн. грн.

23 серпня президент Петро Порошенко заявив, що вкладники банку «Михайлівський» отримають свої гроші після їх вилучення у крадіїв.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ