Тарас Березовець наголосив, що Росія почала зачистку серед осіб, які не погодяться на мирний сценарій
Тарас Березовець наголосив, що Росія почала зачистку серед осіб, які не погодяться на мирний сценарій

Політтехнолог Тарас Березовець у статті для НВ пояснив, чому російська влада почала зачистки серед бойовиків так званих ДНР-ЛНР.

Коментуючи зустріч «нормандської четвірки», Березовець зауважив, що введення збройної місії ОБСЄ в Донбас можна розглядати як дипломатичну перемогу України, оскільки всі подібні конфлікти було вирішено саме шляхом введення миротворчого контингенту.

«Ми чудово бачимо, що Росія не виконує Мінські угоди, бойовики вбивають українських військових і мирних громадян, тому єдиний вихід із ситуації – розмежування протиборчих сил та введення миротворців», − зазначив експерт.

За його словами, є два можливих формати миротворчої місії – або контингент ООН, або контингент ОБСЄ. Щоправда, ще слід реалізувати цю ідею на практиці, оскільки всі знають, як Путін дотримується свого слова, тому навіть після досягнення відповідних домовленостей потрібно бути обережними в частині їх виконання.

«У Берліні Путін пішов ще на один компроміс – тимчасове припинення вогню в Сирії. Поки це лише 11 годин. Але мета російського президента – домогтися зняття санкцій і в жодному разі не допустити введення нових, тому він буде грати в миротворця», – наголосив політолог.

На його думку, саме на цьому тлі потрібно розглядати вбивство бойовика «Мотороли». Він зауважив, що нині триває зачистка «партії війни», і всі останні резонансні вбивства ватажків сепаратистів – ланки одного ланцюга.

«Росія прибирає із шахівниці фігури, які не погодяться на мирний сценарій. Відповідно, Кремль продовжить зачистку сепаратистів. Не дарма бойовик Товстих, більш відомий як «Гіві», вже втік у Придністров’я. Цілком можливо, що подібна сумна доля очікує також панів Захарченко та Плотницького. Усі, хто буде виступати за продовження війни на окупованих територіях, Росією будуть ліквідовані. Хочеш вижити – біжи», – резюмував політтехнолог.

Читайте: Кінець «російської мрії» – журналіст про вбивство «Мотороли»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ