Сенцов, Кольченко
У Росії Олега Сенцова засудили до 20 років у колонії суворого режиму

Мін’юст Росії доручив в’язничній службі підготувати документи для вирішення передачі Україні чотирьох засуджених, зокрема, режисера Олега Сенцова, для подальшого відбування покарання на Батьківщині. Про це повідомляє прес-служба відомства, передають РИА Новости.

Остаточне рішення буде ухвалене федеральними судами Росії.

Згідно з повідомленням, 7 квітня до Мін’юсту надійшов запит від України щодо передачі Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Олега Сенцова та Юрія Солошенка для подальшого відбування покарання в Україні.

«На підставі звернень української сторони, які надійшли 10 березня 2016 року, Мін’юст Росії листами від 25 березня направив до Федеральної служби виконання покарань доручення підготувати необхідні документи для вирішення питання передачі зазначених засуджених, а також перевірити наявність або відсутність підстав, що перешкоджають їй. Про це того самого дня направили повідомлення в Мін’юст України», – заявили в прес-службі.

Водночас в українському Мін’юсті повідомили, що щодо Савченко такого запиту поки що не надсилали, оскільки все ще є надія на вирішення її питання політичним шляхом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації оголосив вирок у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Сенцов отримав 20 років у колонії суворого режиму, Кольченко – 10. Президент України Петро Порошенко заявив, що прийде час, коли організатори судилища над українським режисером самі опиняться на лаві підсудних.

24 листопада 2015 року Верховний суд Росії залишив без зміни рішення суду першої інстанції щодо українських громадян.

Нагадаємо, навесні 2014 року Сенцова й Кольченка затримали співробітники ФСБ у Криму. Їх перевезли до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Своєї  провини українці не визнали.

Читайте: Захист Сенцова і Кольченка подав касацію на вирок

БЕЗ КОМЕНТАРІВ