Юрій Сиротюк
Автор терміну «Революція гідності» Юрій Сиротюк

У Печерському суді Києва завершилося судове засідання у справі політв’язня, заступника голови партії «Свобода», екс-нардепа та новообраного депутата Київської міськради Юрія Сиротюка. Суддя розглянула вимогу прокуратури продовжити утримання під вартою ще на два місяці, однак клопотання було відхилено, натомість націоналісту присуджено нічний домашній арешт. Юрій Сиротюк вийде на свободу 9 листопада, коли спливе термін попереднього рішення суду за яким він з 11 вересня перебуває за ґратами.

Під час виступу в суді Юрій Сиротюк підкреслив, що впродовж 2 місяців з ним не проводили практично жодних слідчих дій, однак слідство клопоче про подальше його тримання під вартою. На переконання політв’язня, такі дії свідчать проте, що будь кого, хто піде проти системи можуть кинути за ґрати. «Той, хто кинув виклик системі, той, хто піднімається проти антидержавних явищ – на переконання влади, має сидіти за ґратами… Але я – український націоналіст, а українські націоналісти не капітулюють і не втікають. Ви можете мене бити, гноїти в тюрмі, але ви мене не зламаєте…», – заявив він під час свого слова в суді.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 вересня Печерський районний суд міста Києва арештував заступника голови партії «Свобода» Юрія Сиротюка на 2 місяці. Сам Сиротюк заявив буквально таке: «Мене попередили, що я буду сидіти, я це знав…». Згодом у його помешканні провели обшук, який у партії «Свобода» порівняли із сталінськими методами роботи. У зв’язку із масовими обшуками та затриманнями активістів «Свободи» – лідер партії Олег Тягнибок заявив, що влада намагається паралізувати діяльність політсили. У свою чергу жінки політично переслідуваних захисників Конституції заявили про створення «Асоціації дружин та матерів політв’язнів».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ