Юрій Сиротюк
Юрій Сиротюк, автор терміну «Революція гідності»

Як уже повідомляв Інформаційний Акцент, 17 вересня мав відбутися розгляд апеляції захисту автора терміну «Революція гідності», заступника голови партії «Свобода» Юрія Сиротюка, якого заарештовано на два місяці під вартою. Однак суд переніс розгляд справи через те, що нібито не отримав матеріали із суду попередньої інстанції. Попри це, активіста таки було доставлено до суду і він поспілкувався з пресою, рідними та друзями.

Пропонуємо до уваги читачів пряму мову новітнього політвязня:

«Ви знаєте, як Калнишевський сидів 25 років у ямі, упівці сиділи в концтаборах… У мене не гірші умови тримання, я готовий це витримати, я готовий свідчити. Розумію, що справа є абсолютно замовна, я розумію, чому не Ахметов, не Єфремов, не ті, хто вбивали – «беркутівці» – не ті, хто грабував цю країну, сидять, а сидить тут Сиротюк. Тому що це є вказівка Путіна.

Я не заручник Яценюка і Авакова – це вони заручники Захарченка, «Гіві» і «Мотороли». Я не в’язень Порошенка, я в’язень Путіна, тому що ми дали ляпаса Путіну на Майдані, ми дали ляпаса Путіну на Сході – оце є вимога Мінських угод! Жодного злочину я не вчиняв, жодного разу не переховувався, але група слідчих навмисно брутально фальсифікувала всі матеріали цієї справи. Не враховували нічого… Товариство, це є політичне судилище: на кого тицьнули пальчиком – того садять. Ніяких дій, очевидно, не відбувається, ніхто нічого не питає, намагаються намалювати «всесвітню змову».

Тобто мене звинувачують у тому, що мого діда розстріляли у криївці, батька вивезли в Сибір, а я – «бендера» – бачте, хочу бути господарем на цій землі! Виключно політичний процес – права тут немає. Якщо міністр внутрішніх справ поширює наші персональні дані, а його радник погрожує вбити мою сім’ю – і жодної немає відкритої кримінальної справи, нікого не притягнуто до відповідальності. Якщо без адвоката приходять вчиняти якісь слідчі дії, і це зі мною – державним службовцем першого рангу – то що роблять із тими хлопцями, які сидять поряд?!. Правильно каже захист – якщо зі мною так вчиняють, то як будуть поступати з іншими, яких кинули в камери два на два метри, де дихати немає чим і вікно не відкривається, і приносять баланду? Я хотів би, щоб Аваков один день поїв те, що вони називають їжею в місцях попереднього ув’язнення. Я ще не засуджений, я звичайний громадянин, але я хотів би, щоб вони замість своїх шикарних ресторанів поїли ту баланду, яку вони носять людям.

Мене попередили, що я буду сидіти, я це знав. Я міг кудись поїхати, піти, але я не переховуюся від суду, я готовий свідчити. Це суд не проти Сиротюка – це суд тих, хто на смертях моїх побратимів прийшов до влади і зрадив моїх побратимів, хто на смертях моїх побратимів, які зупинили Путіна під Донецьком, підписав ганебні угоди. Це суд над ними буде!

Товариство, у нас немає незалежної судової влади. Перший суд ви бачили – десятки правоохоронців, спецпідрозділи, які не знаю по якому праву там були, зараз відбувається те саме – мені заламують руки, мене тягнуть і шиплять: «Майданутий, кричи «Слава Україні!». От я кажу: «Слава Україні!» Я не боюся цього казати.

Вони думають, нас злякають? Знаєте, як Шевченко писав: «З нас деруть ремінь, з дідів, бувало, й лій топили…». Витримаєм і пройдемо це! Мені немає чого соромитися, бо тут є мій син – він має знати, що тато в нього нормальний, тато не в Конча-Заспі живе, і не мільярдер, а живе в трикімнатній квартирі у тещі в зятях, тому що за два роки нічого не крав. Але тато писав про Курченка – і Курченко на волі, і всі їхні «схеми» реалізовуються, тато писав про Ахметова, тато писав про Яценюка, який здав усі військові заводи – хтось пальцем поворушив?

Є політичне замовлення, бо всі розуміють, що довіра до тих, хто потоптався по смертях Майдану, впала до нуля…

Товариство, мене ніхто не б’є, я себе нормально почуваю (це для мами). Ми – господарі на цій землі – народ є сувереном цієї землі. От адвокат мені намагався довести, що щось інше важливе… Найважливіше в цій державі – людська честь і гідність! Хочуть потоптатися по гідності… Я був автором назви «Революція гідності» і я за це готовий відповідати. Судіть усіх, хто вийшов на Майдан!».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ