День політв'язня
День політв’язня

Особи, позбавлені волі через політичні мотиви, оголосили по всій країні 30 жовтня одноденне голодування. Так нинішні в’язні сумління відзначають День політв’язня, започаткований ще 1974 року Василем Стусом та В’ячеславом Чорноволом.

Першим про голодування оголосив Андрій Медведько, ув’язнений у «справі Бузини», згодом участь у голодуванні підтвердив захисник Конституції, заступник Голови ВО «Свобода» Юрій Сиротюк. Із тих, кого переслідують через політичні мотиви, голодувати зголосилися 55 осіб, і їхня кількість постійно збільшується. У знак солідарности акцію по всій країні підтримали бійці російсько-української війни, активісти, пересічні громадяни, родини політв’язнів, відомі політики.

Бійці ЗСУ
Бійці ЗСУ
Дружина та діти Юрія Сиротюка
Дружина та діти Юрія Сиротюка

«Усі ми є патріотами своєї країни. Ми стояли в перших лавах на Майдані мріючи, що наші зусилля допоможуть Україні змінитися в кращий бік. Ми одні з перших, хто добровольцями вирушали захищати країну від російських агресорів. Понад усе ми любимо свою країну і свій народ. На жаль, саме в цих позиціях ми і розходимося з нинішньою владою»,йдеться у поширеній в Інтернеті заяві.

Заступник голови ГО «Всеукраїнська люстрація» Олександр Куліковський
Заступник голови ГО «Всеукраїнська люстрація» Олександр Куліковський
Олег Тягнибок
Олег Тягнибок
Мати політв'язня Артема Фурманюка
Мати політв’язня Артема Фурманюка
Руслан Кошулинський
Руслан Кошулинський

У голодуванні беруть участь в’язні Київського СІЗО, Київського ІТТ, Львівського СІЗО та Харківського СІЗО. А о 16:00, 30 жовтня, активісти організовують акцію солідарності з політв’язнями біля Лук’янівського СІЗО (м.Київ, вул. Дегтярівська, 13).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ