Криза перейшла в хронічну форму, каже народний депутат Андрій Іллєнко
Криза перейшла в хронічну форму, каже народний депутат Андрій Іллєнко

Група народних депутатів, що представляють демократичну опозицію у Верховній Раді України, в коментарі виданню Інформаційний Акцент прокоментували заяву президента Петра Порошенка про те, що політична криза в Україні нібито завершилася. На їхню думку, криза, навпаки, перейшла в хронічну форму й нині сформувалася класична революційна ситуація.

На погляд нардепа від партії «Свобода» Андрія Іллєнка, політична криза в країні триває, і не лише урядова чи парламентська – в Україні розвивається криза довіри до влади.

«Криза не завершилася, ми лише пройшли один з її етапів – тепер вона перейшла в іншу, хронічну форму. Довіра до влади не відновлена, і це станеться ще нескоро, зважаючи на поведінку чинної влади – політичне шахрайство, повне ігнорування Регламенту, Конституції через фактичне створення коаліції трьох: БПП, Народного фронту і уламків Партії регіонів. У такому форматі відновлення довіри до влади та подолання кризи неможливе», – переконаний депутат.

На його переконання, єдиним виходом із політичної кризи є перезавантаження влади:

«Питання відновлення довіри до влади може бути вирішено лише через дострокові парламентські вибори. Очевидно, що ці вибори коаліції невигідні, бо якщо вони відбудуться, то завершаться поразкою партій, що формують уряд – за останніми опитуваннями, БПП та Народний фронт набирають близько 10% на двох. А на вересень може бути ще менше».

Керманич однойменної фракції Олег Ляшко підкреслив, що з приходом нового уряду політична криза в Україні тільки поглибилася:

«Спосіб обрання уряду і прем’єр-міністра, формування фактично олігархічно-«регіоналівської» коаліції в парламенті навпаки поглиблює кризу, а не завершує її. Президент хоче, щоб ця криза завершилася, щоб в Україні була стабільність та розвивалася економіка, але для цього треба проводити абсолютно іншу політику, ніж проводить нинішня влада. Якщо в президента і Гройсмана криза завершилася, бо вони захопили владу, то внаслідок їхніх дій в Україні криза тільки поглиблюється».

За словами представника фракції «Самопоміч» Олега Березюка, певним кроком до розв’язання політичної кризи є якісне призначення генерального прокурора України.

«Це сьогодні є ключовим питанням, тому що генпрокурор є, можливо, навіть найголовніший функціонер держави. Бо за визначенням держава – це апарат утиску і контролю, апарат покарання тих, хто порушує закон. Сьогодні ж Генеральна прокуратура – це апарат утиску тих, хто бореться з тими, хто порушує закон», – переконаний Березюк.

Представник «Батьківщини» Ігор Луценко підкреслив, що з приходом нового уряду криза лише розпочалася.

«Класична революційна ситуація сформувалася якраз тоді, коли абсолютно нелегітимним, неконституційним чином прийшов уряд з невідомими урядовцями. І все, що буде далі, якраз розвиватиметься в рамках революційної концепції.

Наслідком цьому всьому може бути втрата державності, якщо й далі будемо так рухатися і знову буде штучно призначено генпрокурора, який відповідає параметрам «початок на Юрій – завершення на -ко», п’ять з половиною років попрацював у парламенті, три з половиною відсидів – це шлях до руйнації державності. У результаті матимемо те, що було на Сході та Криму, але ще в більших масштабах», – додав Луценко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ