Ділма Русеф
Президента Бразилії Ділму Русеф парламент планує відсторонити від посади

Cпеціальна парламентська комісія з імпічменту підтримала відсторонення президента Бразилії Ділми Русеф з посади. За ухвалення цього рішення висловилися 38 депутатів, 27 – проголосували проти, повідомляє Agencia Brasil.

Згідно з національним законодавством, вердикт комісії має бути винесений на пленарне засідання нижньої палати парламенту. Як очікують, вона проголосує з питання імпічменту щодо Русеф 17 квітня.

Для продовження процесу відсторонення президента потрібна підтримка двох третин парламентаріїв, тобто 342 голоси. Якщо число прихильників імпічменту в нижній палаті виявиться меншим, процес буде припинено. В іншому випадку остаточний вердикт винесе сенат – верхня палата парламенту.

Якщо Русеф буде усунена від влади, країну до наступних виборів 2018 року має очолити віце-президент Бразилії Мішел Темер. Однак йому також загрожує перспектива відсторонення.

5 квітня представник Федерального верховного суду Бразилії Марку Ауреліу Меллу ухвалив рішення почати процедуру імпічменту щодо Темера. У разі імпічменту і віце-президента влада перейде до голови нижньої палати національного парламенту Едуарду Кунье.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у березні мільйони бразильців вийшли на вулиці своїх міст з вимогою відставки чинного президента країни Ділми Русеф.

Очільницю держави критикують за найгірший економічний спад в країні за останні чверть століття та корупцію. Сама президент, яку у 2014 році переобрали на новий чотирирічний термін, наполягає, що добровільно вона своє крісло не полишить.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ