kurs-gry-vni
На «чорному» валютному ринку курс гривні 14-15 листопада впав нижче рівня 27 грн/1 дол.

В Україні спостерігається послаблення курсу гривні, попри наявність сприятливих фундаментальних зовнішніх факторів. Ці тенденції пов’язані з політичною нестабільністю. Так прокоментував ситуацію заступник голови Нацбанку України Олег Чурій, передає Інтерфакс-Україна.

«Хоч Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експорту зернових та олії, а ціни на сталь і залізну руду на світових ринках відновили зростання, загострення політичної напруженості викликає нервозність на валютному ринку, нівелює вплив цих сприятливих факторів», – повідомляє прес-служба НБУ.

Чурій зазначив, що наслідком цих подій стало послаблення курсу гривні на міжбанківському ринку у вівторок нижче рівня 26 гривень за один долар.

«Тому подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні та відповідними негативними наслідками для економіки України», – підкреслив заступник голови НБУ.

Він зазначив, що Нацбанк уважно стежить за розвитком ситуації на валютному ринку і має достатній обсяг міжнародних резервів на рівні 15,5 млрд доларів, щоби зменшити надмірні коливання обмінного курсу в разі їхнього подальшого посилення.

Згідно з офіційним курсом валют на 15 листопада, встановленим Національним банком України, долар подорожчав, а євро та російський рубль – подешевшали.

Нацбанк України встановив на 15 листопада 2016 року офіційні курси валют на рівні: 2575.1234 грн за 100 доларів, 2775.2105 грн за 100 євро, 3.9100 грн. за 10 російських рублів.

Водночас, на «чорному» валютному ринку курс гривні в понеділок-вівторок упав нижче рівня 27 грн/1 дол.

Читайте: Експорт зерна та олії тримає гривню на плаву

БЕЗ КОМЕНТАРІВ