«Бути чи не бути? »: парламентарі й самі не знають, чи існує ще коаліція
«Опозиційний блок» пропонує створити «коаліцію і уряд національного порятунку»

«Опозиційний блок» пропонує створити у Верховній Раді широку коаліцію та хоче стати її членом. Про це йдеться у зверненні голови парламентського підкомітету з прав людини Вадима Рабиновича  до Президента України Петра Порошенко та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, опублікованому на сторінці в Facebook.

«Я пропоную негайно створити у Верховній Раді коаліцію національного порятунку – не за партійним принципом, не за принципом особистої відданості вождям. В основу нової коаліції слід узяти лише один принцип: хто з депутатів ВР, забувши про партійні амбіції та образи вчорашнього дня, готовий негайно відбудовувати Україну, рятувати економіку», – йдеться в тексті відкритого листа нардепа.

Він зауважив, що наразі є ще можливість за короткий термін створити «коаліцію і уряд національного порятунку».

«Я впевнений, що ще не втрачено можливість створити у Верховній Раді коаліцію з 300 депутатських голосів, яка зробить все, щоби протягом найближчого року вивести Україну на абсолютно новий рівень розвитку і руху вперед. Це може бути широка коаліція тих, хто на якийсь час відклав партійні амбіції і, взявшись за руки, йде рятувати Україну!», – заявив Рабинович.

У свою чергу, народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Фриз вважає неможливим створення широкої коаліції за участю партії «Опозиційний блок» у Верховній Раді України.

«Я вважаю, що це неможливий формат коаліції. І, напевно, Рабинович переплутав імена президентів. З подібними пропозиціями він міг звертатися до президента колишнього, Януковича, але аж ніяк не до президента Порошенка», – зазначила вона.

Нагадаємо, у Верховній Раді тривають перемовини між лідерами депутатських фракцій і груп щодо створення нової парламентської коаліції, від чого залежатимуть подальші демократичні реформи й співробітництво із західними партнерами, зокрема, з фінансовими донорами.

Читайте: Ляшко хоче всі посади в новому уряді

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 19 лютого спікер парламенту Володимир Гройсман Фракція оголосив, що «Самопоміч» вийшла з парламентської коаліції.

Раніше Юлія Тимошенко також заявила, що фракція «Батьківщина» виходить із коаліції та відкликає з уряду міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. У свою чергу, Жданов вирішив залишитися на посаді на прохання прем’єра Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, у вересні 2015 року коаліцію полишила «Радикальна партія».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ