Олег Тягнибок
Олег Тягнибок

Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що формування нової коаліції у парламенті та призначення нового уряду не призведуть до жодних якісних змін для українського народу. На його переконання, Україна перебуває у системній політичній кризі, розв’язати яку можуть лише перевибори Верховної Ради. Про це йдеться у блозі головного «свободівця» на УП.

Тягнибок констатував, що уже всім очевидно: політичні партії, які пройшли в парламент під гаслами Революції гідності та сформували коаліцію п’яти фракцій, неспроможні виконати завдання, які поставили перед ними українці. «Масштабної корупції у владі не подолано, люстрацію правоохоронної та судової системи саботують на найвищому рівні, олігархи продовжують знущатися з українців. Унаслідок знецінення гривні та здирницької тарифної політики уряду Яценюка більшість громадян доведено до зубожіння», – зазначив очільник «Свободи». Він зауважив, що парламентська коаліція припинила своє існування ще 18 лютого, а нова не створена досі, тож це дає підстави президентові оголосити нові вибори до парламенту.

«Свободівець» підкреслив, що кожен наступний день перебування Яценюка на посаді Прем’єр-міністра – це додатковий відсоток до рейтингу «Опоблоку», а соцопитування та результати місцевих виборів у Кривому Розі підтверджують таку думку: «Влада намагається цим спекулювати і залякувати українців – мовляв, дочасні вибори призведуть до реваншу «регіоналів». Насправді ж найкращим каталізатором росту рейтингу реваншистів є ця щуряча метушня, яка сьогодні відбувається в парламенті. І її продовження – ось реальна загроза реваншу, бо якщо зараз соціологи пророкують «Опоблоку» збільшення фракції, то за півроку вони зможуть розраховувати на повну перемогу, на остаточний реванш».

Окрім цього, Тягнибок додав, що перед тим, як піти, цей парламент зобов’язаний ухвалити три рішення: новий закон про вибори (пропорційна система з відкритими списками); закон про відкликання депутатів, суддів та чиновників; закон про імпічмент Президента.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ