РФ санкції
ЄС продовжив санкції проти Росії, але не обійшлося без розбіжностей

«У п’ятницю Європейський Союз вирішив продовжити ще на 6 місяців економічні санкції, накладені на Росію через анексію Криму та підтримку, яку вона надає сепаратистам в Україні, хоч на останньому саміті цього бурхливого року європейські лідери посварилися через політику стосовно Росії та обмінялися запальними зауваженнями про проект прокладання російського газогону до Німеччини», – повідомляє оглядач The New York Times Джеймс Кантер.

«Очевидну одностайність рішення про продовження санкцій затьмарили розбіжності членів ЄС з приводу газопровідного проекту, що посилили оскому від цьогорічних криз – від терактів до напливу сотень тисяч мігрантів, який і так вже став важким випробуванням для блоку», – йдеться в статті. «У центрі суперечки опинилися тертя між Прем’єр-міністром Італії Маттео Ренці і канцлером Німеччини Анґелою Меркель з приводу проекту газопроводу «Північний потік-2», який суттєво збільшив би кількість російського газу, що доставляється в Німеччину та інші частини Європи в обхід України», – пише автор.

Глава ЄС Дональд Туск, виступивши на боці Ренці, сказав, що проект «Північний потік-2» «не сприяє різноманітності і не зменшить енергетичної залежності (ЄС від РФ, – ред.)». «Після закінчення саміту Меркель виступила на захист своєї позиції щодо «Північного потоку-2» і припустила, що критика Ренці побудована за принципом «зеленого винограду», адже торік Росія скасувала проект окремого газопроводу під назвою «Південний потік». Він був призначений для доставки газу до ЄС через Болгарію за участю італійської енергетичної промисловості», – повідомляється далі. «Меркель сказала, що вважає трубопровід «Північний потік-2», «передусім, комерційною пропозицією», яку ще мають затвердити кілька контрольних органів, – йдеться в статті. – За її словами, Німеччина шукає способів домогтися того, щоб Україна «не була повністю ізольована як транзитна країна».

Як відомо, рішення про продовження санкцій має набути чинності незабаром після його затвердження країнами-членами ЄС 21 грудня.

Нагадаємо, 14-15 грудня посли ЄС у Брюсселі не змогли ухвалити рішення про продовження санкцій й вирішили відкласти його до саміту. З відповідною пропозицією виступила Італія, яка хоче обговорити це питання разом з іншими лідерами ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ