vy-musheni-pereselentsi
61% внутрішньо переміщених осіб не відчувають упередженого ставлення до себе

48% внутрішньо переміщених осіб не мають наміру повертатися до колишнього місця проживання. 36% мають намір повернутися, 16% – не змогли відповісти. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Також 36% з тих, хто хоче повернутися, повідомили, що повернуться в місця свого колишнього проживання до переходу непідконтрольних Україні територій під контроль Києва, 35% – до відновлення умов комфортного життя, 21% – до припинення бойових дій.

Крім того, за останні 6 місяців 69% переселенців не відвідували непідконтрольні території, 27% – відвідували своє колишнє місце проживання, 3% – відвідували інший населений пункт.

61% внутрішньо переміщених осіб не відчувають упередженого ставлення до себе. При цьому 3% опитаних переселенців відчувають упереджене ставлення до себе постійно, 11% – періодично, 21% – відчувають поодинокі випадки, а 5% було важко відповісти на запитання.

З-поміж тих, хто відчуває упереджене до себе ставлення, 50% повідомили, що відчувають подібне ставлення з боку звичайних людей (колег, сусідів), 31% – державних службовців, 30% – орендодавців, 22% – роботодавців, 10% – вчителів, лікарів і 4% – правоохоронних органів.

Опитування провели з 22 липня по 16 серпня серед мешканців громад, що приймають переселенців, та самих переселенців у всіх областях, крім анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Як відомо, станом на 24 жовтня Міністерство соціальної політики поставило на облік 1 млн. 672,251 тис. вимушених переселенців із зони АТО і анексованого Росією Криму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ