partiya
На порушників буде накладено штрафи, що може призвести до скорочення кількості партій в Україні

162 із 350 офіційно зареєстрованих політичних партій не подали фінансових звітів за перше півріччя цього року. Про це стало відомо з відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції на запит руху Чесно.

Для з’ясування обставин, за яких майже половина офіційно зареєстрованих партій не подали звіти, НАЗК відправило їм відповідні запити. 86 запитів повернулися до Нацагентства «з причин відсутності за адресою, зазначеною у реєстрі».

Ще 6 партій із тих, які не подали фінзвіти, перебувають у стадії ліквідації, а 22 – надали свої роз’яснення.

НАЗК направило листа до Міністерства юстиції, яке має надати Нацагенству відомості про керівників недобросовісних партій. Їх планують притягнути до відповідальності. Згідно із законом, їх можуть оштрафувати на суму в розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподаткованих мінімумів громадян (від 413 до 551 тисячі гривень).

Аналітик руху «Чесно» Ігор Фещенко вважає, що «накладення штрафів на бездіяльні або технічні партії може призвести до того, що їхні засновники, замість сплачувати півмільйонний штраф, почнуть процес ліквідації організації». Таким чином, число партій скоротиться.

Як відомо, цього року парламентські партії отримають 71 мільйон гривень на свою статутну діяльність. Після наступних виборів до Верховної Ради державне фінансування отримають також ті політичні партії, які наберуть понад 2% голосів виборців.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що за III і IV квартал 2016 року державне фінансування статутної діяльності в сумі 141 млн. 647 тис. гривень отримали чотири із шести політичних партій, представлених у Верховній Раді України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ