Донбас сепаратизм
66% респондентів не готові «забути і пробачити» тим, хто за власною ініціативою воював проти України у «Д/ЛНР»

Більшість українців покладає відповідальність за конфлікт на Донбасі на Росію. Водночас, близько 70% наших співвітчизників не готові пробачити тим, хто воює на боці бойовиків. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Так, більшість (48%) респондентів покладають відповідальність за конфлікт на Росію, третина респондентів (33%) – на обидві сторони, 9% – на Україну.

Половина опитаних підтримують ідею позбавлення українського громадянства осіб, які підтримали російську агресію та сепаратистські рухи. 32% респондентів проти цього, 18% – не визначилися.

Більшість (66% і 72%) респондентів не готові «забути і пробачити» тим, хто за власною ініціативою воював проти України у збройних формуваннях «ДНР-ЛНР», та тим учасникам терористичних формувань, які брали участь у тортурах українських військових і мирного населення.

Щодо територій, контрольованих «ДНР» та «ЛНР», то половина респондентів обрали варіанти політики, які передбачають ізоляцію (повну чи часткову). 15% підтримують «м’яку реінтеграцію» цих територій (особливий статус, місцеві вибори, контакти з їхніми лідерами, відновлення економічних зв’язків), 6% – підтримують їх визнання як окремих держав і встановлення відносин з ними. Не змогла відповісти чверть опитаних, 5% – підтримали б інші варіанти.

Опитування проводилось 11-23 грудня 2015 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ