харчі
40% доходів українці проїдають та майже не їздять відпочивати

Міжнародна компанія з дослідження ринків GfK Ukraine  з’ясувала, на що громадяни України витрачають свої гроші. Про це повідомляє Громадське радіо.

«В Україні близько 40% становлять витрати на продукти харчування. У 2015 році зросла частка грошей, які витрачаються на житлово-комунальні послуги через підвищення тарифів. А такі категорії, як відпочинок, на жаль, зменшились», – розповіла керівник відділу B2B (Business to business) Тетяна Ситник.

Вона також зазначила, що Україна потрапляє в зону країн з низькою купівельною спроможністю.

«Сюди належать також Молдова, Румунія, Болгарія, Косово, Македонія», – пояснила експерт.

В даному дослідженні ринків, за словами Ситник, йдеться більше про доходи, які споживач може витратити, зокрема, в роздрібній торгівлі задля задоволення власних потреб, та те, що в нього залишиться на послуги, відпочинок.

«До речі, Україна за цим показником також відстає – у нас найвищий відсоток витрачається саме на товари (понад 60%, тоді як в інших досліджуваних країнах цей показник сягає близько 30%). Чим далі на захід та північ – тим багатші там країни», – додала вона.

Як відомо, Україна посідає перше місце у списку найбідніших країн Європи з добробутом пересічного дорослого у 1437 доларів. Другу сходинку займає Білорусь з 1551 дол., третю – Молдова з 3104 дол.

Лідером рейтингу є Швейцарія, де середній статок дорослого становить 576 тис. дол. За нею йдуть Ісландія, Норвегія, Велика Британія, Швеція та Люксембурґ, у яких статок дорослого громадянина вище за 300 тис. дол.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ