призов
Полторак обіцяє розібратися з призовом «із вулиці»

Міністр оборони Степан Полторак пообіцяв розібратися з фактами призову в армію просто «з вулиці». Так він сказав журналістам у Харкові, повідомляє Укрінформ.

«На строкову службу призов здійснюється суворо за законом України, і за його проведення відповідають як ті, кого призивають, так і ті, хто призиває. Призов, у першу чергу, розрахований на тих молодих людей віком 20-27 років, хто мотивований на службу. Користі від тих, кого призивають насильно, мало. Це мають розуміти і військові комісари. Я сьогодні ж побуваю в облвійськкоматі та розберемося з фактом призову «з вулиці», – наголосив Полторак. При цьому він додав, що «ухилянти відповідатимуть за законом».

Міністр оборони прибув до Харкова, щоби представити нового начальника Харківського університету Повітряних сил України ім. Кожедуба. Ним став генерал-майор, льотчик 1-го класу Андрій Алімпієв, який три роки працював тут виконувачем обов’язків керівника вишу. Крім того, у Харкові міністр повідомив, що у рамках реформи військової освіти відбудеться переатестація всього професорсько-викладацького складу.

«Мною прийнято рішення про проведення позачергової переатестації всього професорсько-викладацького складу всіх вишів в Україні (військових, – ред.). У нас є практичні напрацювання і досвід учасників АТО. Тому головна вимога до всіх вишів – призначати на посади, особливо де викладання пов’язане з бойовим застосуванням, тільки офіцерів, які брали участь у зоні проведення антитерористичної операції», – зазначив міністр.

За його словами, досвід бойових дій на Донбасі вже використано на першому етапі вдосконалення програми навчання офіцерів. «На другому етапі буде змінена система підбору викладачів військових вишів, і цей етап вже йде», – додав міністр. За його словами, фінансування навчально-матеріальної бази військових вишів буде збільшено. «Кошти на придбання навчальних тренажерів, вдосконалення матеріальної бази будуть видані вишам, і начальник університету або академії особисто ухвалюватиме рішення, що необхідно закуповувати», – пояснив міністр.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Петро Порошенко своїм указом переніс початок осіннього призову на 1 листопада у зв’язку із проведенням в Україні місцевих виборів 25 жовтня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ