Порошенко та Гройсман провели зустріч з Бальцеровичем і Міклошем
Порошенко та Гройсман провели зустріч з Бальцеровичем і Міклошем

Екс-міністр фінансів Польщі Лєшек Бальцерович став представником президента України у Кабміні та співголовою зі словаком Іваном Міклошом Групи стратегічних радників з підтримки реформ. Відповідний наказ підписав глава держави, передає його прес-служба.

«Один із архітекторів успішних польських реформ Лєшек Бальцерович став представником президента в Кабінеті міністрів України», – йдеться у повідомленні.

Порошенко разом з прем’єром Володимиром Гройсманом провів зустріч з Бальцеровичем, а також екс-міністром фінансів Словаччини Іваном Міклошем.

У прес-службі додали, що створення єдиної групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні підтримано Європейським Союзом і в четвер Порошенко обговорював це питання з комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганессом Ганом.

«Наша принципова позиція – у нас не буде президентської та прем’єрської команди та групи. У нас буде єдина, спільна команда, яка реформуватиме країну», – сказав  Порошенко.

У свою чергу, Бальцерович запевнив, що одним із напрямків його діяльності на новій посаді буде активна робота із західними інвесторами та політиками для представлення реальної ситуації в Україні та досягнень країни на шляху реформ.

«Розвиток України значно кращий, ніж картинка, яку малюють про Україну. Я маю показати ці досягнення, які не завжди помічає Заходід», – сказав він.

Міклош додав, що Україна має значний невикористаний потенціал.

«Нашою метою буде не створення якоїсь паралельної структури, а допомога українським реформаторам подолати проблеми. Будемо працювати», – сказав він.

Як відомо, Бальцерович був віце-прем’єром і міністром фінансів Польщі в 1989-91 та 1997-2000-х та головою Національного банку Польщі в 2000-2007 роках.

Іван Міклош – словацький політик, заступник прем’єр-міністра і міністр економіки у 1998–2002 роках, заступник прем’єра і міністр фінансів у 2002- 2006 роках, з 2010 по 2012 був віце-прем’єром і очолював Мінфін в уряді Івети Радічової.

Читайте: Саакашвілі: «Нафталінові» іноземці-реформатори – це сором і ганьба для України

БЕЗ КОМЕНТАРІВ