Мітинг
Під Сеймом у Варшаві зібралося кілька тисяч поляків

У кількох польських містах та європейських столицях відбулися мітинги проти цілковитої заборони абортів. Під Сеймом у Варшаві зібралося кілька тисяч поляків. Мітинг організувала коаліція з 60 феміністських та правозахисних організацій. Вони вважають що жінка, а не лікар чи уряд має ухвалювати рішення, передає ТСН.

Зазначимо, до польського Сейму потрапив законопроект від громадської організації, яка домагається тотальної заборони абортів. Нинішній закон називають компромісним, хоча противників – вистачає.

Польща має один із найконсервативніших у Європі законів  переривання вагітності. Зробити аборт може лише жінка, яку зґвалтували, існує загроза її життю або плід має генетичні вади.

Як наслідок, у Польщі процвітає абортивний туризм – переривати вагітність полячки їздять до сусідніх країн, приміром, в Україну. Або роблять це у Польщі підпільно – часто в небезпечних умовах.

Ініціатори цілковитої заборони абортів непохитні. Кажуть, що потрібно рятувати життя дітей за будь-яких обставин. Мовляв, ліберальна європейська політика призводить до вимирання Європи.

Польський Єпископат оголосив  власне звернення про повний захист ненароджених. Під час його оприлюднення в костьолах Польщі де-не-де жінки  залишили приміщення на знак протесту.

Зауважимо, що заклик єпископату підтримує провладна партія «Право та Справедливість», яка має тісні зв’язки з церквою, та прем’єр Беата Шидло.

Поки ж ініціатори антиабортного закону чекають на рішення спікера Сейму – він має дати згоду на збір підписів, після чого законопроект може бути поставлений на голосування.

Противники заборони абортів збирають підписи під власним закоропроектом лібералізації абортного законодавства.

Читайте: Польща видає мільйон економічних мігрантів з України за біженців

БЕЗ КОМЕНТАРІВ