Free-Sentsov
Польські активісти готують акцію на підтримку ув’язнених у Росії українців

У Кракові пройде акція на підтримку ув’язнених у Росії мешканців Криму Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Захід запланований на 4 червня. Про це повідомляє на сторінці у Facebook польське співтовариство «Солідарність з кримськими ув’язненими».

Зранку на центральній площі міста учасники дня солідарності підписуватимуть листівки для в’язнів та разом створюватимуть альбом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховний суд Російської Федерації відмовив адвокатам засуджених Олега Сенцова і Олександра Кольченка в розгляді касаційної скарги на винесений вирок.

Наступним кроком у межах російського судочинства може бути оскарження рішення судді Верховного суду, який відхилив касацію, далі – звернення до Європейського суду з прав людини, зазначають адвокати.

На початку травня з’явилася інформація, що Сенцов і Кольченко підписали документи для екстрадиції в Україну.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації оголосив вирок у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Сенцов отримав 20 років у колонії суворого режиму, Кольченко – 10. Президент України Петро Порошенко заявив, що прийде час, коли організатори судилища над українським режисером самі опиняться на лаві підсудних.

24 листопада 2015 року Верховний суд Росії залишив без зміни рішення суду першої інстанції щодо українських громадян.

Нагадаємо, навесні 2014 року Сенцова й Кольченка затримали співробітники ФСБ у Криму. Їх перевезли до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Своєї  провини українці не визнали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ