Лех Валенса
Полякам пропонують ставити фото Валенси на аватари в соцмережах

У Польщі почалась акція на підтримку екс-президента Леха Валенси, якого звинувачують у співпраці зі спецслужбами комуністичного режиму. Організаторами акції виступили Gazeta Wyborcza і портал Onet.pl.

Зокрема, поляків закликають надсилати «Виборчій» фото з Валенсою, з яких обіцяють зробити галерею. Крім того, користувачам мереж пропонують ставити його фото на аватари.

«Вони хочуть стерти Валенсу з історії, ми покажемо нашу солідарність з ним як з людиною і героєм, якого паплюжать. Нехай профіль Валенси, яким ми його пам’ятаємо в дні торжества «Солідарності», погостює на наших профілях», – сказав Ярослав Курський, перший заступник головного редактора Gazeta Wyborcza.

Нагадаємо, серед документів, вилучених працівниками Інституту національної пам’яті та правоохоронцями в домі генерала Чеслава Кіщака, знайшли теку, підписану «Лех Валенса. Болек», що, на думку експертів, доводить співпрацю колишнього президента зі спецслужбами. На думку експертів, документи є оригінальними і охоплюють період з 1970 по 1976 рік.

Сам Валенса вважає документи підробкою. «Не може бути жодних матеріалів щодо мене. Якби вони існували, то не було б потреби їх підробляти. Я доведу це в суді», – заявив він.

Пізніше Валенса однак визнав, що припустився помилки. Про це він написав у своєму мікроблозі.

«Мене не зламали у грудні 1970 року, я не співпрацював зі Службою безпеки, ніколи не брав від них грошей, не зробив жодного письмового чи усного доносу», – заявив Валенса.

«Я вчинив помилку, але не таку, і я дав слово, що його не розкриватиму, напевно, не зараз, для цього ще не час», – додав він.

Колишній президент розповів, що людина, яка може пролити світло на це, ще жива, і він дав слово не розкривати правду, а слово він тримає «навіть перед супротивниками». Валенса при цьому висловив сподівання, що та людина сама все розповість.

Соратники Валенси вважають звинувачення цілеспрямованою кампанією влади проти екс-президента.

Лех Валенса – польський політичний діяч, активіст і захисник прав людини, колишній керівник незалежної профспілки «Солідарність», також колишній електрик. Лауреат Нобелівської премії миру 1983 року. У 1990-1995 був президентом Польщі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ