Переселенці
У Польщі пояснили, чому відмовили переселенцям

У Польщі не можуть масово надавати притулок українцям, оскільки це може мати дуже драматичні наслідки. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Рафал Тшасковський, передає Українська правда.

За його словами, те, що Польща минулого року надала притулок лише 6 українцям, є свідомою політикою Польщі. «Ми відкрили для них ринок праці. Це свідома політика, Україна не є занепалою державою, громадянам якої загрожує смерть чи переслідування по всій її території», – сказав Тшасковський.

Він наголосив, що українці з територій, на яких відбуваються бойові дії, мають змогу переїхати до інших регіонів України.

«Масове надання статусу біженця мало б драматичні наслідки. В Україні понад 1 мільйон внутрішньо переміщених осіб. Частина з них могла би просити притулку в Польщі, але не про те йдеться», – зазначив дипломат. За його словами, підтримуючи Україну на шляху до ЄС, Польща взяла на себе політичну відповідальність: «Або ми визнаємо, що Україна є стабільною незалежною державою, яка має шанси на розвиток, або ж стверджуємо, що це занепала держава, мешканців якої треба рятувати будь-якою ціною».

Нагадаємо, Польща відмовила у політичному притулку понад 2 тисячам українців.

Читайте: Литва тимчасово закрила кордони для біженців з України

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ