53efc7a7471d83a0cbf98342fe715919_650x410
Польський електрокар коштуватиме до 16 тисяч євро

Три польські енергетичні компанії об’єдналися та створили підприємство ElectroMobility Poland, що має втілити в життя проект національного електромобіля. Вже в листопаді 2016 року оголосять конкурс на виготовлення кузова для майбутнього авто, пише Польське радіо.

Польське авто з електричним двигуном коштуватиме до 70 тис. злотих (16 тис. євро). Щонайменше 60% запчастин вироблятимуть місцеві підприємства.

У свою чергу, польський нафтовий концерн PKN Orlen вирішив приєднатися до ініціативи та планує на своїх заправних станціях встановити пункти швидкої зарядки електромобілів.

Згідно з планами, в 2020 році в Польщі має бути як мінімум 75 тис. зареєстрованих автомобілів з електричним двигуном, а ще за 5 років кількість таких транспортних засобів має досягти 1 мільйона.

Польський уряд для заохочення майбутніх власників автомобілів з електричним або гібридним двигуном планує запровадити податкові пільги і нульову ставку податку на додану вартість.

Водночас, у Польщі планують запровадити більш високу оплату за користування старими автомобілями з двигунами внутрішнього згоряння, які виділяють велику кількість шкідливих газів в атмосферу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ