«Вантаж-200»
На Донбасі загинули понад 1,6 тисячі військових РФ і вдвічі більше найманців

Від початку збройного конфлікту на Донбасі загинули понад 1,6 тис. військових Росії. Про це повідомив керівник апарату голови Служби безпеки України Олександр Ткачук, передає УНІАН.

При цьому він звернувся до рідних тих росіян, котрі поїхали воювати на Донбас. Російською мовою він висловив готовність ділитися з ними, не афішуючи цього, інформацією, яка є в СБУ, щодо громадян РФ.

Ткачук зазначив, що якщо ці росіяни, як стверджує керівництво РФ, є добровольцями, то чому тоді проти них не порушують кримінальні справи, адже у Кримінальному кодексі Росії є стаття за участь у незаконних збройних формуваннях.

Говорячи про кількість загиблих російських найманців, що не були військовими, Ткачук зазначив, що ця кількість принаймні вдвічі більша, ніж кількість загиблих кадрових військових.

За його словами, зараз на окупованій частині Донбасу перебуває до 6 тисяч російських військових, а кількість членів НЗФ – приблизно 40 тисяч. Відбувається постійна ротація.

«Тобто, окремі частини виходять, замінюються іншими підрозділами… Приблизно термін перебування на окупованій території України від 3 до 6 місяців. Це відбувається, в принципі, на плановій основі. Цифра наразі дещо зменшилася, але несуттєво. Це ми в першу чергу, звичайно, пов’язуємо з тим, що українська сторона безумовно дотримується Мінських домовленостей, і фактично не відкриває вогонь, а тільки у відповідь за виключенням тих випадків, коли це необхідно для того, щоби зупинити ворожі частини, які намагаються захопити якусь територію», – сказав Ткачук.

При цьому він не назвав точну цифру саме громадян РФ, окрім кадрових військових, які наразі перебувають на Донбасі.

Читайте: Загиблих на Донбасі росіян ховають на кордоні з Україною (фото)

Говорячи про кількість бойовиків, Ткачук зазначив, що загальна кількість незаконних збройних формувань, йдеться про 1-й та 2-й «армійські корпуси», становить приблизно 40 тисяч.

Згідно з доповіддю Управління верховного комісара ООН з прав людини про дотримання прав людини в Україні, за час конфлікту на сході України було вбито 9 тис 167 осіб, поранено 21 тис. 44 людини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ