9c4adcedc23bd944
З 07.11.2014 по 18.02.2016 російська армія брала активну участь у великих бойових діях

До бойових дій на Донбасі були залучені десятки тисяч військових РФ. Водночас порахувати точну кількість неможливо, адже ця інформація становить державну таємницю в РФ. Про це йдеться у звіті організації Bellingcat «Російські солдати в Україні: диявол в медалях».

Тим не менш експерти проаналізували інформацію з відкритих джерел, присвячену військовим, нагородженим у Росії за попередні роки.

«Ми можемо довести, що в 2014-му і 2015-му роках кількість вручених медалей раптово і різко зросла в порівнянні з кількістю медалей, що вручалися до 2014-го. Значна кількість медалей «За бойові заслуги» – з 07.11.2014 по 18.02.2016 вручили 4,3 тис. таких нагород – вказує на те, що в цей період російська армія брала активну участь в великих бойових діях», – наголошується у звіті.

12«Дані вказують на те, що в цей період вручили понад десять тисяч медалей всіх чотирьох типів (медаль Суворова, медаль «За відвагу», медаль «За бойові заслуги», медаль Жукова). Відповідно, можна зробити висновок, що 2014-2015 роках тисячі російських військовослужбовців брали участь в бойових діях і були нагороджені медалями за свою діяльність під час цих операцій», – пише Bellingcat.

Також вказується, що військовослужбовці РФ «напевно брали участь» у бойових діях на сході України і на більш спокійних етапах війни після підписання  Мінських угод в лютому 2015-го року.

Якщо врахувати, що до нагороди навряд чи були представлені всі російські військовослужбовці, які брали участь в українському конфлікті, то можна зробити два висновки: «Найімовірніше, в бойових операціях на сході України брали участь понад десять тисяч російських військових. У конфлікті на сході України брали участь або робили внесок десятки тисяч російських військовослужбовців».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, секретар РНБО України Олександр Турчинов раніше заявляв, що вздовж кордону України з РФ зосереджені  близько п’ятдесяти батальйонно-тактичних груп, а чисельність цього військового формування становить близько 53 тисяч осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ