ЄС
Майже 70% дозволів українцям видали у зв’язку з роботою

У 2014 році українці отримали в Євросоюзі більше дозволів на проживання, ніж громадяни будь-якої іншої країни. Про це у вівторок, 20 жовтня, повідомило Європейське статистичне агентство у Люксембурзі, передає Deutsche Welle.

302 800 українських громадян стали резидентами ЄС. Це склало 13% від сукупного числа нових резидентів. На другому місці за кількістю тих, хто отримав посвідку на проживання в Євросоюзі, – громадяни США (8,6 %), на третьому – Китай (7,4 %), на четвертому – Індія (5,8 %). Загалом на громадян названих чотирьох країн торік припала одна третина від загального числа виданих у ЄС дозволів на проживання.

Громадянам України посвідки на проживання надавали в ЄС переважно з причини працевлаштування – майже 70 відсотків дозволів українцям видали у зв’язку з роботою. З цим же обґрунтуванням резидентами ЄС стала більшість індійців. Китайці та бразильці, своєю чергою, отримали дозвіл на проживання у зв’язку з навчанням, а громадяни Марокко, Туреччини та Росії – переважно з сімейних причин.

Країною, що видала найбільше посвідок на проживання українцям, стала Польща. На неї припадає понад 80 відсотків дозволів від сукупного числа. Чехія та Словаччина прийняли на постійне місце проживання більше українців, ніж претендентів з інших країн. Росіяни стали головною групою з тих, хто отримав дозвіл на проживання в Болгарії, країнах Балтії та Фінляндії.

Загалом упродовж 2014 року право на постійне проживання в Євросоюзі видали 2,3 мільйона первинних прохачів. Це на дев’ять відсотків менше, ніж 2008 року. Країнами-лідерами за кількістю дозволів для нових резидентів 2014 року стали Велика Британія, Польща, Німеччина. За ними з незначним відставанням йдуть Франція, Італія та Іспанія. Ці шість країн прийняли три чверті усіх нових резидентів ЄС.

Читайте: Турагенції не видаватимуть шенгенські візи без відбитків пальців

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ