Донбас АТО жертви
За даними доповіді, за період до 15 травня задокументовано загибель щонайменше 6362 осіб

Понад 6,4 тисячі осіб загинули внаслідок конфлікту на сході України. Про це йдеться у  доповіді ООН з прав людини, оприлюдненій 1 червня. Про це пише Українська правда.

У доповіді зазначено, що певне зниження обстрілів та крихке перемир’я після мінських домовленостей у лютому 2015-го призвели до зниження втрат серед цивільного населення. Попри це, як повідомив представник ООН з прав людини в Україні Іван Симонович, принаймні 6 тисяч 417 осіб загинули за період з початку конфлікту в середині квітня 2014 року до 30 травня 2015 року.

За даними доповіді, за період до 15 травня задокументовано загибель щонайменше 6362 осіб. «Зокрема, щонайменше 626 жінок і дітей, ще 15 тисяч 962 осіб були поранені», – зазначив Симонович. «Це приблизна оцінка, фактичні цифри можуть бути значно вище», – додав він.

Згідно з даними ООН, багато людей вважаються зниклими безвісти; продовжують знаходити тіла загиблих. «Загалом від конфлікту постраждали 5 млн осіб, кількість внутрішньо переміщених осіб досягла 1,2 млн осіб», – йдеться у звіті.

Як заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Аль-Хусейн, спостерігачі «зафіксували повідомлення про страти без належного суду озброєними группами та досліджуємо схожі заяви щодо збройних сил України». «Якщо ця інформація підтвердиться, це представлятиме чіткі докази військових злочинів», – додав Симонович.

У доповіді зазначено, що цивільні особи в районах, окупованих бойовиками, зіткнулися із «суттєвим порушенням їх прав»,  включаючи вбивства, примусову працю, здирство. Зейд також згадав про «жахливі звіти про катування та жорстоке поводження із затриманими як з боку збройних груп, так і правоохоронних органів України». При цьому він закликав до виконання Мінських угод у повному обсязі.

У доповіді міститься опис серйозних порушень і зловживань правами людини, що продовжуються на сході України,  зокрема, артилерійські обстріли, страти, довільні та незаконні затримання, катування, жорстоке поводження, торгівлю людьми,  брак можливостей для реалізації економічних і соціальних прав.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ