НАТО
Явка на референдумі була б високою по всій Україні

Українці кардинально змінили своє ставлення до НАТО, як гаранта національної безпеки країни. Якби відбувся референдум, то більшість громадян висловилась би за вступ до Альянсу. Про це повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час прес-конференції «Саміт НАТО: перспективи України», передає 5 канал.

Вона зауважила, що навіть за «помаранчевої» влади було дуже важко претендувати на членство в НАТО – показник був лише 18%. І в 2012 році навіть у західному регіоні думки ділилися приблизно порівну за членство і проти членства.

За даними проведеного опитування: 78% – за, 17% – проти, явка – 58%. Явка була б високою на травень 2016 року не тільки на заході (82%) і в центрі (58%), які є найбільш орієнтованими на підтримку НАТО, але і на Донбасі – 56%.

У всіх макрорегіонах, окрім Донбасу, референдум був би виграний. На Донбасі було би 48% на 47% серед учасників голосування.

Зауважимо, що зростання підтримки членства в Альянсі відбувалося на тлі розчарування в ідеї позаблоковості та військового союзу з Росією й іншими країнами СНД. Так, від 2012 до 2014 р. саме позаблоковість була найбільш підтримуваним варіантом безпеки для України – 42%, але після анексії Криму та початку війни на Донбасі частка орієнтованих на позаблоковий статус зменшилася спочатку до 28% у травні 2014 р. і до 23% у листопаді 2015 р.

У травні 2016 р. на позаблоковий статус орієнтувались 25% українців.

Читайте: НАТО допоможе посилити безпеку й суверенітет України та Грузії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ